Nedeľa, 25. júl 2021
Zamračené  17,3 °C
Mimoriadne správy

Na OH v Tokiu sa predstavia mužský deblový pár aj singlista Gombos, slovenské tenistky si zrejme nezahrajú

 Webnoviny  21. jún 2021  38
Na OH v Tokiu sa predstavia mužský deblový pár aj singlista Gombos, slovenské tenistky si zrejme nezahrajú

21.6.2021 (Webnoviny.sk) - Okrem mužského deblového páru s Filipom Poláškom a hráčom podľa jeho výberu do 300. miesta v rebríčku ATP, ktorým by mal byť Lukáš Klein, bude mať Slovensko zastúpenie na olympijských hrách v japonskom Tokiu aj vo dvojhre mužov.

O čo najlepší výsledok pod piatimi kruhmi bude bojovať slovenská singlová jednotka Norbert Gombos.

Gombos bude mať premiéru


Gombosovi k určujúcemu dátumu 14. júnu 2021 patrila v rebríčku ATP 89. pozícia, v redukovanom poradí a po odhlásení hráčov na zisk olympijskej miestenky bola potrebná 85. priečka.

Avšak k dispozícii boli ešte miestenky pre jednotlivé kontinenty - pre každý jedna. A práve tam bol pre Európu ako prvý v poradí Norbert Gombos. Tridsaťročný rodák z Galanty na OH doteraz ešte neštartoval.

Bez ženského zastúpenia


Zdá sa, že medzi ženami vo dvojhre Slovensko nebude mať pod piatimi kruhmi zastúpenie, keďže poslednou kvalifikovanou Európankou je Srbka Nina Stojanovičová z 85. miesta v rebríčku WTA, pričom najlepšou Slovenkou k 14. 6. bola Anna Karolína Schmiedlová až na 124. priečke.

Ani po prípadnom odhlásení niektorých hráčok sa pravdepodobne nič nezmení na skutočnosti, že slovenské tenistky si v Tokiu nezahrajú.

Viac k témam: olympijské hry, rebríček ATP, rebríček WTA
Zdroj: Webnoviny.sk - Na OH v Tokiu sa predstavia mužský deblový pár aj singlista Gombos, slovenské tenistky si zrejme nezahrajú © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.