Pondelok, 26. júl 2021
Oblačno  19,5 °C
Mimoriadne správy

Slovenskí futbalisti do boja o MS 2022 z druhého koša, vyhnú sa Poliakom aj Švédom

 Webnoviny  16. november 2020  107
Slovenskí futbalisti do boja o MS 2022 z druhého koša, vyhnú sa Poliakom aj Švédom

16.11.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenská futbalová reprezentácia bude pri decembrovom žrebe kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2022 do Kataru v druhom výkonnostnom koši.

Žreb skupín bude v Zürichu


Spolu s výberom SR v ňom budú aj tímy Švajčiarska, Poľska, Švédska, Walesu, Ukrajiny, Rakúska, Turecka, Srbska a Ruska. V praxi to znamená, že tieto mužstvá sa nestretnú v boji o svetový šampionát. Žreb sa uskutoční 7. decembra 2020 vo švajčiarskom Zürichu.

"Vzhľadom na koronapandémiu a s ňou súvisiacimi obmedzeniami sa celý akt bude konať bez osobnej účastí delegácií a zástupcov jednotlivých zväzov, celý priebeh bude vysielaný naživo aj na fifa.com," informuje na svojom webe Slovenský futbalový zväz (SFZ).

Víťazi skupín priamo na šampionát


Európska časť kvalifikácie o MS 2022 prebehne od marca do novembra 2021, hrať sa bude v desiatich skupinách. Polovica bude mať šesť účastníkov a druhá polovica päť.

Priamo na šampionát sa dostanú víťazi jednotlivých skupín. Mužstvá na druhých miestach a najlepší v jednotlivých skupinách Ligy národov 2020/2021 (mimo tímov na prvých a druhých miestach v kvalifikácii, pozn.) dostanú šancu v play-off. V tejto baráži budú v hre ešte tri miestenky na MS.

"Pred žrebom kvalifikácie boli európske krajiny rozdelené do šiestich košov - päť obsahuje desať tímov, jeden päť - na základe svetového rebríčka FIFA z 26. novembra 2020," hlási web SFZ. Na zväze si už spravili prepočet a vyšlo im, že Slovensku bude patriť na svete 33. priečka a v Európe devätnásta.

Kvalifikácia o postup na MS 2022 vo futbale - rozdelenie do košov  • zdroj SFZ


1. kôš: Belgicko, Francúzsko, Anglicko, Portugalsko, Španielsko, Chorvátsko, Nemecko, Dánsko, Taliansko, Holandsko

2. kôš: Švajčiarsko, Poľsko, Švédsko, Wales, Ukrajina, Rakúsko, Turecko, Srbsko, SLOVENSKO, Rusko

3. kôš: Rumunsko, Írsko, Nórsko, Maďarsko, Island, Škótsko, Severné Írsko, Česko, Fínsko, Bosna a Hercegovina

4. kôš: Grécko, Slovinsko, Severné Macedónsko, Čierna Hora, Albánsko, Bulharsko, Bielorusko, Izrael, Gruzínsko, Luxembursko

5. kôš: Cyprus, Arménsko, Faerské ostrovy, Azerbajdžan, Estónsko, Kosovo, Kazachstan, Litva, Lotyšsko, Andorra

6. kôš: Moldavsko, Malta, Lichtenštajnsko, Gibraltár, San MarínoViac k témam: Kvalifikácia o postup na MS 2022 vo futbale, Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2022 v Katare
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenskí futbalisti do boja o MS 2022 z druhého koša, vyhnú sa Poliakom aj Švédom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.