Nedeľa, 25. júl 2021
Oblačno  24,9 °C
Mimoriadne správy

Slovenská lyžiarska asociácia sa po zrušení osvedčenia obrátila na trestnoprávne orgány

 Webnoviny  16. december 2020  90
Slovenská lyžiarska asociácia sa po zrušení osvedčenia obrátila na trestnoprávne orgány

16.12.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky zrušilo 15. decembra 2020 Slovenskej lyžiarskej asociácii (SLA) osvedčenie o uznaní za národný športový zväz. SLA nespĺňa niektoré podmienky a úlohy podľa § 16 ods. 1 a 2 zákona o športe.

"Ministerstvu školstva boli v priebehu tohto roka doručené viaceré podnety súvisiace s činnosťou SLA, ktorých predmetom bol aj návrh na zrušenie osvedčenia o uznaní za národný športový zväz SLA, a to z dôvodov údajného opakovaného porušovania zákona o športe," informoval oficiálny web Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ).

V tejto súvislosti zareagovala SLA o deň neskôr tlačovou správou. Agentúra SITA ju uvádza v plnom znení:

"Štátny tajomník MŠVVaŠ poškodil celé generácie lyžiarov. Do dnešného dňa sme nedostali jediný dokument z ministerstva, napriek tomu, že sme žiadali o stretnutia a aj o písomné vyjadrenie. Máme iba mediálne správy od štátneho tajomníka a skupinky okolo neho. Takto si ministerstvo predstavuje korektnú komunikáciu? Takéto praktiky tu neboli ani za dávnej či nedávnej minulosti. Slovenská lyžiarska asociácia sa ohradila voči týmto praktikám a obrátila sa na orgány konajúce v trestnoprávnych záležitostiach. Slovenská lyžiarska asociácia bude vždy robiť všetko pre rozvoj lyžovania detí, mládeže a juniorov, ako to nastavila v posledných dvoch rokoch pod vedením Ivana Ivaniča a bude hájiť záujmy svojich členov."

Viac k témam: SLA Slovenská lyžiarska asociácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenská lyžiarska asociácia sa po zrušení osvedčenia obrátila na trestnoprávne orgány © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.