Pondelok, 3. október 2022
Mimoriadne správy

Slováci už poznajú súpera v boji o štvrťfinále. Čechov čakajú na ZOH v Pekingu Švajčiari

 Webnoviny  13. február 2022  91
Slováci už poznajú súpera v boji o štvrťfinále. Čechov čakajú na ZOH v Pekingu Švajčiari

13.2.2022 (Webnoviny.sk) - Reprezentanti Slovenska zabojujú o postup do štvrťfinále hokejového turnaja na ZOH 2022 v Pekingu proti Nemcom.

Rozhodli o tom záverečné dva súboje skupinovej fázy, v ktorých Američania zdolali Nemcov 3:2 a Kanaďania si poradili s domácimi Číňanmi 5:0.

Nemci sú na tom rovnako ako Slováci


Nemeckí hokejisti získali v troch zápasoch základnej skupiny rovnako ako Slováci tri body za jedno víťazstvo nad Číňanmi (3:2). Nemci sú obhajcovia strieborných medailí zo ZOH 2018 v Pjongčangu.

Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v PekinguPriamy postup do štvrťfinále si ako víťazi troch základných skupín vybojovali Američania, Fíni a reprezentanti Ruského olympijského výboru, čiže Rusi. Ako najlepší tím z druhých miest sa do štvrťfinále dostali Švédi.

Slovensko spoznalo súpera


Ďalších osem účastníkov olympijského hokejového turnaja mužov vytvorilo tabuľku podľa zisku bodov v základných skupinách. Na základe tohto poradia sa zrodili dvojice v tzv. kvalifikačných súbojoch o postup do štvrťfinále: Kanada - Čína, Dánsko - Lotyšsko, Česko - Švajčiarsko a Slovensko - Nemecko.

Hrať sa bude v utorok 15. februára, presné začiatky zápasov zverejnia neskôr na základe rozhodnutia direktoriátu turnaja.

Všetky tri zápasy vyhrali len Američania


Američania ako jediní vyhrali v základnej skupine všetky tri zápasy v riadnom hracom čase s 9 bodmi a so skóre 15:4. Fíni získali v skupinách 8 bodov, Rusi a Švédi po sedem.

Viac o téme: Hokej na ZOH 2022 v PekinguS nulou na konte bodov zostali okrem domácich Číňanov aj Lotyši, jeden bod získali Švajčiari. Slováci s troma bodmi skončili v spoločnej tabuľke tímov po základných skupinách na ôsmom mieste. Najlepšími strelcami turnaja sú po základných skupinách Slovák Juraj Slafkovský a Švéd Lucas Wallmark.

Viac k témam: Hokej na ZOH 2022 v Pekingu, Zimná olympiáda v Pekingu 2022
Zdroj: Webnoviny.sk - Slováci už poznajú súpera v boji o štvrťfinále. Čechov čakajú na ZOH v Pekingu Švajčiari © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.