Utorok, 3. august 2021
Zamračené  12,2 °C
Mimoriadne správy

Slováci by podľa šéfa poľského futbalu mohli odohrať svoje zápasy na ME vo futbale v Londýne a Seville

 Webnoviny  10. apríl 2021  60
Slováci by podľa šéfa poľského futbalu mohli odohrať svoje zápasy na ME vo futbale v Londýne a Seville

10.4.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenskí futbaloví reprezentanti by mohli odohrať zápasy skupinovej časti tohtoročných majstrovstiev Európy v Londýne a Seville, namiesto Dublina a Bilbaa.

Takúto možnosť naznačil na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter prezident Poľského futbalového zväzu (PZPN) a člen výkonného výboru Európskej futbalovej únie (UEFA) Zbigniew Boniek.

Rozhodne výkonný výbor UEFA


Slováci by mali odohrať zápasy v rámci E-skupiny ME v írskom Dubline a španielskom Bilbau. S Poliakmi a Švédmi by sa Slováci mali stretnúť 14., resp. 18. júna v Dubline a so Španielmi by mali hrať 23. júna v Bilbau.

Obe mestá spoločne s Mníchovom a Rímom musia UEFA do 19. apríla oznámiť plány týkajúce sa divákov na štadiónoch počas turnaja.

Výkonný výbor UEFA sa následne rozhodne, či týmto mestám ponechá právo spolupodieľať sa na usporiadaní podujatia.

Dlhý lockdown v Írsku


V Írsku však momentálne platí jeden z najdlhších lockdownov v Európe a UEFA sa obáva, že tamojšie orgány nebudú schopné do 19. apríla posúdiť, či na zápasy ME v Dubline budú môcť zavítať aj fanúšikovia.

Bilbau zasa hrozí odňatie usporiadateľského práva z iného dôvodu. Baskicko podmienilo prítomnosť divákov na štadióne v Bilbau zaočkovaním aspoň 60 % dospelej populácie tohto regiónu, čo sa do začiatku turnaja javí ako nepravdepodobné.

Viac k témam: majstrovstvá Európy vo futbale ME vo futbale 2020
Zdroj: Webnoviny.sk - Slováci by podľa šéfa poľského futbalu mohli odohrať svoje zápasy na ME vo futbale v Londýne a Seville © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.