Utorok, 27. september 2022
Zamračené  10,8 °C
Mimoriadne správy

Slafkovský pred draftom nováčikov zatiaľ druhý medzi korčuliarmi z Európy, Nemec je šiesty a Mešár pätnásty

 Webnoviny  13. január 2022  67
Slafkovský pred draftom nováčikov zatiaľ druhý medzi korčuliarmi z Európy, Nemec je šiesty a Mešár pätnásty

13.1.2022 (Webnoviny.sk) - Spolu 16 mladých Slovákov figuruje v aktuálnom vydaní Centrálnej skautingovej agentúry NHL v súvislosti s tohtoročným draftom nováčikov do zámorskej profiligy. Hneď dvaja slovenskí hokejisti sú dokonca v elitnej šestici koručuliarov pôsobiacich v Európe - druhý je útočník Juraj Slafkovský z fínskeho TPS Turku a šiesta priečka patrí obrancovi Šimonovi Nemcovi z HK Nitra.

Wright na vedúcej pozícii


Na pätnástu pozíciu v tomto hodnotení sa dostal útočník Filip Mešár z HK Poprad. Informáciu priniesol oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), podľa tejto správy majú Slafkovský a Nemec šancu na 1. kolo draftu.

Výber nováčikov do NHL sa tentokrát uskutoční 7. a 8. júla v kanadskom meste Montreal. Podľa aktuálneho hodnotenia by sa draftovou jednotkou mal stať kanadský útočník Shane Wright z tímu Kingston Frontenacs v kanadskej juniorskej OHL.

"V polovici sezóny nepanoval konsenzus o tom, kto by mal byť na prvej priečke, ale Wright si stále udržiava vedúcu pozíciu. Ukázal, že dokáže odolávať tlaku a predviesť rozdielové momenty v kľúčových herných situáciách,“ povedal šéf Centrálneho skautingu NHL Dan Marr, ktorého cituje ho hockeyslovakia.sk.

Slafkovskému sa črtá sľubná kariéra


Zo slovenských korčuliarov pôsobiacich v zámorí sa do hodnotenia dostali Servác Petrovský (52.), Jozef Viliam Kmec (92.) a Marián Moško (164.), Adam Žlnka je v zozname bez uvedeného poradia a Šimon Latkóczy je medzi brankármi zo zámoria na 32. stupienku.

Najlepším korčuliarom z Európy je podľa uvedeného rebríčka Fín Joakim Kemmel a hneď za ním je Juraj Slafkovský. "Juraj by sa mal ukázať v slovenskom drese na olympijskom turnaji. Výborne využíva svoju postavu, pohybový rozsah a silu. Je aktívny, efektívny na oboch koncoch klziska, má vynikajúce videnie a schopnosti na to, aby mal skvelú kariéru,“ poznamenal šéf Európskeho skautingu NHL Goran Stubb.

Viac k témam: Draft NHL, Slovenskí hokejisti
Zdroj: Webnoviny.sk - Slafkovský pred draftom nováčikov zatiaľ druhý medzi korčuliarmi z Európy, Nemec je šiesty a Mešár pätnásty © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.