Pondelok, 3. október 2022
Jasno  9,4 °C
Mimoriadne správy

Slafkovský môže získať Cenu Piotra Nurowského, spomedzi piatich finalistov má ako jediný medailu zo ZOH 2022

 Webnoviny  20. máj 2022  110
Slafkovský môže získať Cenu Piotra Nurowského, spomedzi piatich finalistov má ako jediný medailu zo ZOH 2022

20.5.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský sa dostal medzi piatich kandidátov na zisk Ceny Piotra Nurowského pre najlepšieho európskeho mladého športovca v zimných športoch.

Ako informuje oficiálny web Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV), z pätice finalistov troch vybrali zástupcovia národných olympijských výborov a dvoch nominovala skupina expertov Európskych olympijských výborov (EOV), ktoré organizujú túto anketu.

Cenu Piotra Nurowského udeľujú každoročne dvom športovcom - jednému za zimné a jednému za letné športy.

Slafkovský má jediný medailu zo ZOH


Protikandidátmi najužitočnejšieho hokejistu olympijského turnaja v Pekingu sú rakúska zjazdárka Victoria Olivierová, slovinská skokanka na lyžiach Nika Prevcová, taliansky rýchlokorčuliar Lorenzo Previtali a nemecký snoubordista Leon Ulbricht.

Slafkovský je z nich jediný, ktorý pod piatimi kruhmi v Číne získal cenný kov a v Pekingu sa ešte ako 17-ročný dostal do All-Star tímu turnaja, ktorého bol najlepší strelec aj najproduktívnejší hráč.

Víťaz bude známy v júni


Aktuálne má už 18 rokov a na klubovej úrovni sa stal vo Fínsku vicemajster s tímom TPS Turku, v súčasnosti reprezentuje Slovensko na majstrovstvách sveta vo Fínsku.

Predstavitelia EOV oznámia výsledky 7. ročníka zimnej edície Ceny Piotra Nurowského 10. júna po hlasovaní na 51. valnom zhromaždení v macedónskom Skopje. Zástupcovia EOV pozvali Juraja Slafkovského aj jeho protikandidátov na slávnostný ceremoniál.

Viac k témam: Cena Piotra Nurowského, Hokej na ZOH 2022 v Pekingu
Zdroj: Webnoviny.sk - Slafkovský môže získať Cenu Piotra Nurowského, spomedzi piatich finalistov má ako jediný medailu zo ZOH 2022 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.