Streda, 14. apríl 2021
Zamračené  -1,2 °C
Mimoriadne správy

Siedmim hokejistom zastavili činnosť, priznali sa k zmanipulovaniu duelu v bieloruskej lige

 Webnoviny   4. júl 2020  139
Siedmim hokejistom zastavili činnosť, priznali sa k zmanipulovaniu duelu v bieloruskej lige

4.7.2020 (Webnoviny.sk) - Na základe vyšetrovania prípadu ovplyvňovania výsledkov stretnutí v Bielorusku pozastavili činnosť siedmim hokejistom pôsobiacim v tamojšej najvyššej súťaži.

Piati Bielorusi a dvaja Rusi sa priznali, že dostali vyplatenú bližšie nešpecifikovanú finančnú čiastku za to, že vlani v novembri pomohli ovplyvniť výsledok stretnutia.

"Každý z týchto hráčov počas vyšetrovania pripustil, že súhlasil s peňažnou odmenou výmenou za nezákonné ovplyvnenie výsledku zápasu," uviedol vo vyhlásení riadiaci orgán súťaže.

Tento prípad sa týka duelu, v ktorom Dynamo Molodečno podľahlo Mogiľovu 5:6. Spomenutí siedmi hráči nesmú zasiahnuť do žiadnej súťaže organizovanej Medzinárodnou hokejovou federáciou (IIHF) alebo jej členskými asociáciami.

Viac k témam: IIHF Medzinárodná hokejová federácia, podplácanie, športová korupcia
Zdroj: Webnoviny.sk - Siedmim hokejistom zastavili činnosť, priznali sa k zmanipulovaniu duelu v bieloruskej lige © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.