Streda, 28. september 2022
Oblačno  12,3 °C
Mimoriadne správy

Šatan prirovnal brankára Rybára k Lašákovi zo zlatého Göteborgu

 Webnoviny  16. február 2022  62
Šatan prirovnal brankára Rybára k Lašákovi zo zlatého Göteborgu

16.2.2022 (Webnoviny.sk) - Niekdajší kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan, ktorý je aktuálne prezidentom Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) aj generálnym manažérom výberu SR na ZOH 2022 v Pekingu, porovnal stredajší výkon brankára Patrika Rybára s Jánom Lašákom na majstrovstvách sveta v Göteborgu 2002, kde Slováci získali zlato.

Netreba sa uspokojiť


Patrik Rybár vo štvrťfinále olympijského turnaja v Číne proti Američanom vychytal Slovákom postup do semifinále - v riadnom hracom čase inkasoval dvakrát, v predĺžení ani raz a "roletu zatiahol" aj v samostatných nájazdoch.

Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu"Čo cíti brankár po takomto víťaznom zápase?" položil si po postupe do olympijského semifinále Rybár rečnícku otázku, cituje ho oficiálny web Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV).

Zobraziť fotogalériu k článku:
Hokej na ZOH 2022 v Pekingu (štvrťfinále): USA – Slovensko (fotografie)

"Snažím sa už nemyslieť na to, čo bolo. Čakajú nás ďalšie zápasy. Netreba sa uspokojiť. Dostali sme šancu, ktorá sa tak často nedáva. Budeme bojovať o olympijské medaily. Musíme sa namotivovať na ďalšie zápasy, sústrediť sa na naše výkony a predovšetkým sa nezblázniť."

Zázrak na ľade


"Tímu dodával potrebnú istotu, preto si Miroslav Šatan spomenul na Jána Lašáka v Göteborgu. Súčasný tréner brankárov vtedy čaroval najmä v semifinále i v jeho nájazdovom rozstrele proti Švédom, oporou však bol aj vo štvrťfinále s Kanadou či finále s Ruskom," napísal web olympic.sk.

Rybár v stredu zneškodnil spolu 33 streleckých pokusov Američanov, v nájazdoch ho neprekonali Brendan Brisson, Sean Farrell, Matt Knies, Nathan Smith ani Andy Miele.

"Snažil som sa prečítať, čo chcú urobiť. Boli nervóznejší, keďže boli favoriti a chceli zopakovať svojich predchodcov, ktorí dosiahli Zázrak na ľade v Lake Placide 1980. Prekazili sme im to a sme teraz šťastní," dodal Rybár.

Viac k témam: Hokej na ZOH 2022 v Pekingu, Zimná olympiáda v Pekingu 2022
Zdroj: Webnoviny.sk - Šatan prirovnal brankára Rybára k Lašákovi zo zlatého Göteborgu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.