Streda, 29. máj 2024
Mimoriadne správy

Ronaldo môže doplatiť na kryptomeny, v USA je súčasťou miliardovej žaloby za propagáciu kryptoburzy Binance

 Webnoviny   2. december 2023  156  
Ronaldo môže doplatiť na kryptomeny, v USA je súčasťou miliardovej žaloby za propagáciu kryptoburzy Binance

2.12.2023 (SITA.sk) - Portugalská futbalová hviezda Cristiano Ronaldo je v USA súčasťou žaloby, ktorou žalobcovia žiadajú o odškodnenie vo výške aspoň miliardy dolárov ako náhradu škody v oblasti kryptomien.

Elitný futbalista totiž propagoval burzu s kryptomenami Binance, no podľa žaloby šlo o klamlivú a nezákonnú reklamu.

Uviedol svoju kolekciu tokenov


Spolupráca Binance s významnými osobnosťami ako CR7 žalujúcu stranu údajne priviedla k "nákladným a nebezpečným investíciám".

"Dôkazy odhaľujú, že podvody spoločnosti Binance nadobudli astronomické výšky zásluhou ponuky a predaja neregistrovaných cenných papierov s ochotnou pomocou niektorých z najbohatších, najmocnejších a uznávaných organizácií a celebrít na celom svete - vrátane obžalovaného Ronalda," uvádza sa v žalobe podanej na Floride.

K nej sa zatiaľ nevyjadrili zástupcovia elitného futbalistu ani predstavitelia najväčšej kryptomenovej burzy na svete Binance.

Podľa žalujúcej strany by mal C. Ronaldo zverejniť, akú sumu zinkasoval za partnerstvo s Binance. Pred rokom futbalista uviedol na trh svoju kolekciu nezameniteľných tokenov NFT "CR7".

Hodnota tokenov výrazne poklesla


Reklama portugalskej hviezdy priniesla mimoriadne vysoký nárast vyhľadávaní a prémiová kolekcia sa vypredala za týždeň.

Obchod s NFT však medzičasom "ochladol" a hodnota tokenov CR7 výrazne poklesla, keďže kryptopriemysel bol poznačený škandálmi a prepadmi trhu.

V lete 2023 burzu Binance obvinili z toho, že funguje ako neregistrovaná burza cenných papierov a porušuje množstvo amerických zákonov o cenných papieroch.

Binance súhlasila s vyrovnaním


Kryptoburza minulý týždeň súhlasila so zaplatením vyrovnania približne 4 miliardy dolárov a jej zakladateľ Čchang-pcheng Čao odstúpil z funkcie generálneho riaditeľa.

Priznal sa k zločinu súvisiacemu s tým, že nezabránil praniu špinavých peňazí na platforme.

Žaloba voči CR7 nie je prvá, v ktorej celebrita čelí súdnemu sporu v súvislosti s propagáciou kryptomien.

Vlani sa museli brániť viaceré hollywoodske a športové hviezdy vrátane slávneho hráča amerického futbalu Toma Bradyho. Hviezdny portugalský futbalista na svojich sociálnych sieťach naďalej propaguje Binance.

Viac k témam: kryptoburza, Kryptomeny, Žaloba
Zdroj: SITA.sk - Ronaldo môže doplatiť na kryptomeny, v USA je súčasťou miliardovej žaloby za propagáciu kryptoburzy Binance © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.