Sobota, 18. máj 2024
Mimoriadne správy

Real Madrid uspel aj vďaka vlastnému gólu Wassa, Espanyol Barcelona nečakane podľahol Getafe

Webnoviny   1. december 2018  234

MADRID 1. decembra (WebNoviny.sk) - Futbalisti Celty Vigo si poradili 2:0 s posledným tímom súťaže Huescou v sobotňajšom stretnutí 14. kola La Ligy 2018/2019. Oba góly strelil španielsky útočník Iago Aspas. Galícijčania tak prerušili trojzápasovú šnúru bez víťazstva.

V belasom drese sa nepredstavil ani jeden z dua slovenských legionárov - Stanislav Lobotka je zranený a Róbert Mazáň sa nedostal na súpisku. Espanyol Barcelona, ktorý sa vo vyrovnanej súťaži pohybuje v popredí, prehral na ihrisku Getafe nečakane hladko 0:3. Klub z predmestia Madridu strelil všetky góly v druhom polčase.

V záverečnom dueli sobotňajšieho programu La Ligy sa zrodilo domáce víťazstvo Realu Madrid nad Valenciou pomerom 2:0. Už v ôsmej minúte stretnutia poslal "biely balet" do vedenia vlastným gólom dánsky obranca hostí Daniel Wass, ale diváci potom dlho čakali na ďalší presný zásah. Výsledkovú poistku pridal až v 83. minúte Lucas Vázquez, ktorý definitívne zlomil odpor súpera.

La Liga 2018/2019

• 14. kolo

Celta Vigo - Huesca 2:0 (1:0)
Góly: 38. a 77. Iago Aspas

Valladolid - Leganés 2:4 (0:2)
Góly: 50. Toni Suárez, 90.+ Ünal - 66. a 75. G. Carrillo, 11. Siovas, 42. Óscar Rodríguez

Viac k témam: Celta Vigo, Espanyol Barcelona, FC Valencia, La Liga, Real Madrid
Zdroj: Webnoviny.sk - Real Madrid uspel aj vďaka vlastnému gólu Wassa, Espanyol Barcelona nečakane podľahol Getafe © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.