Štvrtok, 9. júl 2020
Prevažne slnečno  20,3 °C
Mimoriadne správy

Rasizmus je pandémia dneška, vyhlásil Anthony Joshua počas protestov po smrti Georgea Floyda (video)

 Webnoviny   7. jún 2020  20
Rasizmus je pandémia dneška, vyhlásil Anthony Joshua počas protestov po smrti Georgea Floyda (video)

7.6.2020 (Webnoviny.sk) -

V anglickom meste Watford sa konala demonštrácia na podporu práv černošského obyvateľstva a jej prominentným účastníkom bol boxerský šampión ťažkej váhy Anthony Joshua. Objavil sa tam s barlami a špeciálnym spevnením ľavého kolena, keďže ho v ňom malo pichnúť počas tohtotýždňového tréningu.


Joshua prehovoril pred stovkami ľudí a prečítal im aj báseň. Rasizmus v nej označil za pandémiu dneška. Účastníci pochodu niesli v rukách transparenty typu: "Silence is violence", čiže "Zostať ticho znamená podporu násilia."Musíme byť zjednotení a súdržní


"Je to vírusová pandémia a nehovorím o COVIDe 19. Na mysli mám rasizmus," uviedol Anthony Joshua, cituje ho aj portál BBC.Viac o téme: Zabitie Georga Floyda – protesty v USA"Musíme byť zjednotení a súdržní, lebo tento vírus je prítomný v životoch mladých aj starých ľudí, bohatých aj chudobných a naprieč všetkými povolaniami a spoločenskými vrstvami," doplnil majiteľ majstrovských opaskov vo verziách IBF, WBA a WBO.Aj 30-ročný Joshua sa pridal k stovkám známych športovcov tmavej pleti, ktorí sa rozhodli nezostať ticho a reagovať na zbytočnú smrť 46-ročného Afroameričana Georgea Floyda nedávno v Minneapolise. Stal sa obeťou policajnej brutality pri zatýkaní.


Čo sa týka zdravotného stavu takmer dvojmetrového a 110 kg vážiaceho boxera, jeho hovorca uviedol: "Chodí na kontroly, ale bezprostredné vážne zranenie to nie je. Ortéza na kolene je preventívne opatrenie na základe odporúčania fyzioterapeutov."Z dvoch súbojov absolvuje len jeden


Joshua mal pôvodne v tomto roku boxovať dvakrát, ale koronakríza spôsobila, že absolvuje len jeden súboj. Svoje majstrovské opasky bude obhajovať proti Bulharovi Kubratovi Pulevovi, zatiaľ na neznámom mieste a možno bez prítomnosti fanúšikov.Joshuov promotér Eddie Hearn si myslí, že veľký duel o titul majstra sveta by sa mal odohrať pred divákmi. Ich neúčasť by bola pre neho krajná možnosť. V zákulisí sa spomína ako možné dejisko starobylá aréna v chorvátskom meste Pula s kapacitou 7000 miest na sedenie.


Ak by sa mu podarilo zdolať Puleva, Joshua by sa zrejme postavil proti kráľovi organizácie WBC Tysonovi Furymu v súboji o titul absolútneho šampióna v ťažkej váhe.Viac k témam: Zabitie Georgea Floyda - protesty v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Rasizmus je pandémia dneška, vyhlásil Anthony Joshua počas protestov po smrti Georgea Floyda (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.