Štvrtok, 4. jún 2026
Mimoriadne správy
- Maďarský premiér Magyar žiada EÚ o ukončenie konania proti Budapešti
- Trump kritizoval Kongres za hlasovanie o stiahnutí amerických síl z vojny proti Iránu
- Na Istrijskom polostrove spadlo športové lietadlo, hlásia štyroch mŕtvych
- Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová sľúbila pomoc Arménsku proti ruskému nátlaku
- Prokuratúra stiahla obvinenia voči primátorovi Budapešti za organizáciu vlaňajšieho pochodu Pride
Prezident FC Valencia sa mal vyhrážať smrťou hráčovi Solerovi, zástupcovia klubu to považujú za štvavú kampaň
Webnoviny 17. máj 2022 512
17.5.2022 (Webnoviny.sk) - Vedenie španielskeho futbalového klubu FC Valencia poprelo, že by sa jeho prezident Anil Murthy vyhrážal smrťou hráčovi Carlosovi Solerovi, ak by prestúpil do iného mužstva bez odstupného. Denník Superdeporte ešte v apríli zverejnil nahrávku, na ktorej údajne Murthy so smiechom hovoril 25-ročnému stredopoliarovi, že ho zabije, ak opustí klub zadarmo.
Viaceré slová vytrhnuté z kontextu
"Audio niekto zostrihal a upravil, aby vytvoril kontroverziu," píše sa v oficiálnom stanovisku klubu, podľa ktorého boli viaceré slová prezidenta vytrhnuté z kontextu.
"Ak v januári odídeš zadarmo, zabijem ťa... Všade vypíšem odmenu na 100-tisíc eur za zabitie... Vyrástol si v našej akadémii a máš nám prinášať zisk, investovali sme do teba veľa peňazí," povedal Murthy na zverejnenom zvukovom zázname zo súkromnej večere. Na stretnutí mal so spoločníkmi hovoriť aj o finančných problémoch klubu a budúcom zložení kádra. O Solera sa údajne zaujíma viacero veľkých klubov a je možné, že z Valencie odíde ako voľný hráč bez kompenzácie.
Štvavá kampaň
Zástupcovia FC Valencia považujú nahrávku za štvavú kampaň zo strany spomenutého denníka, s ktorým mali nedávno spor. Periodikum údajne ponúklo klubu platenú inzerciu v hodnote niekoľko desiatok tisíc eur, no neuspelo.
Navyše, Murthy spolu so singapurským vlastníkom Petrom Limom nie sú medzi fanúšikmi Valencie obľúbení. Kritizujú ich za to, že narábajú s klubom ako s firmou a ich jediným cieľom je finančný zisk.
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident FC Valencia sa mal vyhrážať smrťou hráčovi Solerovi, zástupcovia klubu to považujú za štvavú kampaň © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Rheinmetall podpísal s Rumunskom zbrojný kontrakt za 5,7 miliardy eur
Keď oni päťsto cieľov, mi aspoň jeden, ale poriadny. Lukašenko sa údajne nepriamo vyhráža likvidáciou Zelenského
Izraelský minister obrany pohrozil útokmi na Bejrút, tvrdí, že má podporu USA