Streda, 28. september 2022
Polojasno  9 °C
Mimoriadne správy

Premier League padla za obeť omikronu, zo šiestich zápasov sa odohrá len jeden

 Webnoviny  18. december 2021  96
Premier League padla za obeť omikronu, zo šiestich zápasov sa odohrá len jeden

18.12.2021 (Webnoviny.sk) -


Pôvodne šesťzápasový sobotňajší program 18. kola anglickej futbalovej Premier League takmer celý padol za obeť rýchlo sa šíriacemu novému variantu koronavírusu omikron. Na Britských ostrovoch sa v sobotu popoludní nebude hrať päť zo šiestich zápasov.


Po súbojoch Manchester United - Brighton, Southampton - Brentford, Watford - Crystal Palace a West Ham - Norwich predčasne odpískali aj duel Aston Villa - Burnley. Zatiaľ jediný súboj, ktorý odohrajú v stanovom termíne, bude v sobotu od 18.30 h zápas Leeds - Arsenal. Zrušený je aj nedeľňajší duel Everton - Leicester.Viac o téme: Koronavírus


Počet zápasov, ktoré nemôžu odohrať v stanovenom termíne v Premier League, za ostatný týždeň narástol na desať. "Dôkladne sme preskúmali žiadosť Aston Villy o odloženie zápasu a museli sme jej vyhovieť. Urobili sme to aj na základe nezávislého lekárskeho posudku. Dospeli sme k záveru, že klub skutočne nedisponuje dostatočným počtom hráčov, ktorí sú potrební na odohranie zápasu," píše sa v stanovisku najvyššej anglickej futbalovej súťaže.


"V našom tíme sme aktuálne zachytili príliš vysoký počet pozitívnych výsledkov testov na COVID-19. Ospravedlňujeme sa hráčom aj fanúšikom Burnley, ale museli sme minimalizovať ďalšie šírenie nákazy, preto sme požiadali o odklad zápasu. Urobili sme to tak rýchlo, ako to len bolo možné," uvádza sa v stanovisku tímu FC Aston Villa z Birminghamu na portáli BBC.Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, omikron, Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk - Premier League padla za obeť omikronu, zo šiestich zápasov sa odohrá len jeden © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.