Pondelok, 3. október 2022
Mimoriadne správy

Potrestaný plavec Rylov sa zúčastní na majstrovstvách Ruska, Medzinárodná plavecká federácia začala vyšetrovanie

 Webnoviny  26. apríl 2022  177
Potrestaný plavec Rylov sa zúčastní na majstrovstvách Ruska, Medzinárodná plavecká federácia začala vyšetrovanie

26.4.2022 (Webnoviny.sk) - Potrestaný dvojnásobný olympijský víťaz Jevgenij Rylov, ktorému Medzinárodná plavecká federácia (FINA) na deväť mesiacov zastavila činnosť pre podporu Vladimíra Putina a jeho invázie na Ukrajinu, sa zúčastňuje na plaveckých majstrovstvách Ruska. Na šampionát, ktorý sa začal v nedeľu v Kazani, sa podľa ruskej strany trest nevzťahuje. FINA to však začala prešetrovať.

Trest sa na ruské majstrovstvá nevzťahuje


Dvadsaťpäťročný rodák z Novotroicka v Orenburskej oblasti od nedele súťaží na národnom šampionáte. Rylov by sa mal postupne predstaviť v "znakárskych" disciplínach na 50, 100 i 200 metrov, a taktiež na 100 metrov voľným spôsobom.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktPodľa prezidenta Ruskej plaveckej federácie Vladimira Salnikova sa trest od FINA na ruské majstrovstvá nevzťahuje. Medzinárodná federácia však situáciu vyšetruje. "FINA vie o tom, že plavec Rylov cez víkend súťažil na majstrovstvách Ruska a začala interné vyšetrovanie s cieľom zistiť, či neboli porušené pravidlá alebo trest," oznámila plavecká federácia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Putinov režim oslavoval výročie anexie Krymu 


Rylov, ktorý patrí medzi elitu v disciplíne znak, nesmie do polovice januára 2023 súťažiť na všetkých medzinárodných súťažiach. Dôvodom je jeho účasť, spoločne s ďalšími olympijskými medailistami, na pódiu počas nedávneho obrovského podujatia na štadióne v moskovských Lužnikách, na ktorom Putinov režim oslavoval výročie anexie Krymu a zároveň obhajoval takzvanú "špeciálnu vojenskú operáciu" na Ukrajine.

Rylov mal na bunde písmeno "Z", ktoré sa stalo symbolom ruskej vojenskej agresie v susednom štáte. FINA zároveň vylúčila ruských a bieloruských plavcov v ďalších plaveckých športoch zo všetkých medzinárodných podujatí konajúcich sa v roku 2022.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Potrestaný plavec Rylov sa zúčastní na majstrovstvách Ruska, Medzinárodná plavecká federácia začala vyšetrovanie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.