Pondelok, 1. marec 2021
Slnečno  5,4 °C
Mimoriadne správy

Po týždňoch smútku začína Shiffrinová myslieť na novú sezónu, jej motivácia je ešte väčšia

 Webnoviny  19. apríl 2020  137
Po týždňoch smútku začína Shiffrinová myslieť na novú sezónu, jej motivácia je ešte väčšia

19.4.2020 (Webnoviny.sk) - V závere minulej sezóny Mikaela Shiffrinová prišla o možnosť obhajovať krištáľové glóbusy. Súťažná pauza, ktorú si naordinovala po smrti blízkej osoby, bola príliš dlhá a záverečné tri podujatia ženskej zjazdárskej zimy zasa zrušil zákerný koronavírus.

Viac o téme: Koronavírus 


K tragickej smrti milovaného otca sa 25-ročná Američanka odvtedy verejne nevyjadrovala. Výnimku urobila až teraz v interview pre televíznu stanicu CNN, z ktorého citovali aj rakúske internetové zdroje.

Nehoda v dome


"Na konci to už nebol on. Stále som ho však pri sebe cítila. A doteraz na neho často myslím, hoci sa s tým snažím vyrovnať," uviedla Mikaela Shiffrinová so slzami v očiach.

Jeff Shiffrin zomrel 2. februára na následky nehody v rodinnom dome v meste Edwards v Colorade. Skonal až neskôr v nemocnici v Denveri. Jeho dcéra Mikaela zareagovala na tragický incident prerušením sezóny.

Vynechala preteky


Postupne vynechala súťažný víkend v nemeckom Garmisch-Partenkirchene, preteky v slovinskej Kranjskej Gore, švajčiarskej Crans-Montane aj v talianskom stredisku La Thuile.

Na konci sezóny sa chcela vrátiť do diania vo švédskom Aare, ale preteky doslova z minúty na minútu zrušili a veľký glóbus tak pripadol Talianke Federice Brignoneovej, pričom slalomový a ten za paralelné disciplíny si vybojovala Slovenka Petra Vlhová.

Myslí na novú sezónu


Po týždňoch emocionálneho vypätia už Shiffrinová začína myslieť na novú sezónu. Štvornásobná majsterka sveta v slalome a dvojnásobná olympijská šampiónka v slalome a obrovskom slalome verí, že sa začne súťažiť tradične koncom októbra na ľadovci v Rakúsku.

"Moja motivácia je ešte vyššia ako predtým. Už čakám na prvé preteky v Söldene. Môj otec by chcel, aby som tam išla a ja to chcem tiež. Keď som na kopci, som bližšie pri ňom. Až tak blízko, že to niekedy ešte bolí," dodala Shiffrinová.

Shiffrinová sa v čase koronakrízy angažuje aj ako amatérska hudobníčka a speváčka. Minulý piatok bola súčasťou virtuálneho benefičného koncertu, ktorého cieľom bolo vyzbierať prostriedky na nákup viac než 30-tisíc ochranných okuliarov pre zdravotnícky personál v nemocniciach. Spojené štáty americké sú najviac zasiahnutou krajinou koronavírusom vo svete. Na následky tejto nákazy tam už zomrel takmer 39 000 ľudí.

Viac k témam: Koronavírus, zjazdové lyžovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Po týždňoch smútku začína Shiffrinová myslieť na novú sezónu, jej motivácia je ešte väčšia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.