Streda, 28. september 2022
Oblačno  12,9 °C
Mimoriadne správy

Petra Vlhová získa na olympiáde v Pekingu tri medaily, agentúra AP jej predpovedá zlato a dve striebra

 Webnoviny   1. február 2022  75
Petra Vlhová získa na olympiáde v Pekingu tri medaily, agentúra AP jej predpovedá zlato a dve striebra

1.2.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenská zjazdová lyžiarka Petra Vlhová vybojuje na zimných olympijských hrách v Pekingu tri cenné kovy. Do cennej zbierky z vrcholných podujatí by 26-ročnej Liptáčke mala pribudnúť jedna zlatá a dve strieborné medaily. Myslia si to redaktori agentúry AP, ktorí zverejnili svoje predpovede medailistov tri dni pred začiatkom najväčšieho zimného športového sviatku.

Shiffrinová vraj získa štyri medaily


Okrem troch zásahov Petry Vlhovej by už Slovensko nemalo získať na ZOH 2022 žiadnu ďalšiu medailu.

Podľa AP sa Vlhová stane víťazkou obrovského slalomu a strieborné medaily jej zavesia na krk po slalome a alpskej kombinácii. Rýchly pohľad na predikcie všetkých disciplín ženského alpského lyžovania na ZOH 2022 vraví, že najúspešnejšou zjazdárkou v Pekingu by sa mala stať Američanka Mikaela Shiffrinová.

Vlhovej najväčšia rivalka by mala brať dve zlaté a dve strieborné medaily. Zvíťaziť by mala v slalome a kombinácii, striebro jej pribudne za super G a obrovský slalom.

Cenné kovy aj pre Kildeho a Odermatta


Úspešné zimné hry by mala absolvovať aj Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová. Špecialistka na rýchlostné disciplíny by mala triumfovať v zjazde a zo super G by mala pridať bronz.

Americká agentúra predpovedá úspešné ZOH aj Gutovej krajanovi Marcovi Odermattovi. Líder mužského Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní by mal byť zlatý v super G a obrovskom slalome a bronzový v zjazde. Nór Aleksander Aamodt Kilde by mal byť zlatý v zjazde a strieborný v super G.

Hokejový turnaj mužov by sa mal stať korisťou Kanady. Striebro predpovedá AP Rusku a bronz tímu USA. U žien by sa mali zo zlatých medailí v hokeji tešiť rovnako Kanaďanky. Striebro by malo pripadnúť Američankám a bronz Fínkam.

Viac k témam: Peking, ZOH Zimné olympijské hry 2022 Peking
Zdroj: Webnoviny.sk - Petra Vlhová získa na olympiáde v Pekingu tri medaily, agentúra AP jej predpovedá zlato a dve striebra © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.