Štvrtok, 25. február 2021
Slnečno  6,4 °C
Mimoriadne správy

Pekarík sa dohodol s Herthou na predĺžení, Berlín považuje za svoj druhý domov

 Webnoviny  30. jún 2020  104
Pekarík sa dohodol s Herthou na predĺžení, Berlín považuje za svoj druhý domov

30.6.2020 (Webnoviny.sk) - Bohaté skúsenosti v spojitosti so spoľahlivými výkonmi rozhodli o tom, že Peter Pekarík zostáva Berlínčanom. Slovenský futbalový reprezentant bude ešte jeden rok pokračovať v bundesligovom tíme Hertha Berlín.

S klubom z hlavného mesta Nemecka sa 33-ročný pravý obranca dohodol na predĺžení kontraktu do 30. júna 2021. Pekarík pôsobí v Berlíne od roku 2012 a momentálne je už služobne najstarší hráč výberu trénera Bruna Labbadiu. Podľa Kickeru v tíme absolvoval už 166 súťažných zápasov a strelil dva góly.

"V Berlíne pôsobím už osem rokov a som rád, že budem naďalej súčasťou Herthy. Klub a mesto sa stali mojím druhým domovom. Teraz sa teším na výzvy, ktoré prinesie nová sezóna," povedal Peter Pekarík podľa klubového webu Hertha BSC.

"Peka je absolútnou vlajkovou loďou profesionálov a dlhoročná súčasť našej značky Hertha BSC," uviedol športový riaditeľ Michael Preetz na adresu Pekaríka.

Viac k témam: I. bundesliga
Zdroj: Webnoviny.sk - Pekarík sa dohodol s Herthou na predĺžení, Berlín považuje za svoj druhý domov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.