Nedeľa, 25. júl 2021
Oblačno  23,7 °C
Mimoriadne správy

Odhodenú kapitánsku pásku Ronalda vydražili za vyše 60-tisíc eur, peniaze pôjdu na dobrú vec

 Webnoviny   2. apríl 2021  59
Odhodenú kapitánsku pásku Ronalda vydražili za vyše 60-tisíc eur, peniaze pôjdu na dobrú vec

2.4.2021 (Webnoviny.sk) - Frustrácia a zlosť portugalského kapitána Cristiana Ronalda z neuznaného víťazného gólu v nedávnom kvalifikačnom súboji MS 2022 v Belehrade proti Srbsku sa premietla do zisku 64 000 eur na charitatívne účely.

Ronaldo pri odchode z ihriska od zlosti zahodil kapitánsku pásku, ktorá sa stala predmetom aukcie. A srbská televízia neskôr informovala, že vydražené peniaze poputujú na liečbu šesťmesačného chlapca, ktorý trpí spinálnou svalovou atrofiou. Totožnosť výhercu zostala neznáma.

Verejná dražba


Trojdňová internetová aukcia sa nezaobišla bez kontroverzných situácií, keďže niektorí účastníci ponúkali nereálne horibilné sumy a chceli celú akciu predčasne ukončiť. Falošné ponuky vyvolali verejné pohoršenie, srbské úrady sa zaviazali nájsť a potrestať vinníkov.

Správanie Ronalda viedlo k vyšetrovaniu FIFA, hviezdny kanonier môže očakávať trest. Jeho odhodenú kapitánsku pásku si všimol jeden zo službukonajúcich hasičov a posunul ju zodpovedným z charitatívnej organizácie. A potom sa ocitla vo verejnej dražbe.

Len bod za remízu


Cristiano Ronaldo v závere tretej minúty nadstavenia vystrelil smerom do opustenej bránky súpera a aj keď sa domáci obranca veľmi snažil, loptu odkopol až v okamihu, keď už preťala bránkovú čiaru. Arbitri však situáciu napriek tomu vyhodnotili tak, že lopta celým objemom nebola v bránke.

To vyvolalo búrku nevôle u elitného portugalského reprezentanta, čo demonštroval spomenutým odhodením pásky. Portugalčania si pripísali do tabuľky bod za remízu 2:2, ale neskôr vyhrali v Luxembursku aj vďaka gólu Ronalda 3:1 a spolu so Srbmi sú so 7 bodmi lídrami A-skupiny.

Viac k témam: dražba, kapitánska páska
Zdroj: Webnoviny.sk - Odhodenú kapitánsku pásku Ronalda vydražili za vyše 60-tisíc eur, peniaze pôjdu na dobrú vec © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.