Streda, 3. jún 2020
Slnečno  20,2 °C
Mimoriadne správy

Novým generálnym sekretárom Slovenského futbalového zväzu bude Palenčík, vníma to ako osobnú výzvu

 Webnoviny   6. november 2019  83
Novým generálnym sekretárom Slovenského futbalového zväzu bude Palenčík, vníma to ako osobnú výzvu

6.11.2019 (Webnoviny.sk) - Po odchode Jozefa Klimenta z pozície generálneho sekretára Slovenského futbalového zväzu (SFZ) jeho miesto od 1. januára 2020 zaujme Peter Palenčík.

Ten aktuálne pracuje ako riaditeľ medzinárodného a organizačného úseku zväzu a na SFZ pôsobí už 15 rokov. Informácie priniesol oficiálny web SFZ.

Veľká osobná výzva


"Nová pozícia pre mňa znamená veľkú osobnú výzvu a verím, že budem schopný nadviazať na prácu Jozefa Klimenta a Petra Dedíka, pod ktorými sa organizácia zväzu posunula veľmi pozitívnym smerom. Na ponuku som reagoval kladne aj z dôvodu, lebo verím, že moje doposiaľ nadobudnuté skúsenosti môžu pomôcť ešte zlepšiť fungovanie zväzu,“ povedal Palenčík v rozhovore pre futbalsfz.sk.

"V prvom rade sa budem snažiť čo najrýchlejšie sa zorientovať vo veciach, s ktorými som doposiaľ veľmi neprichádzal do styku. Prípadné zmeny budem riešiť primárne s prezidentom zväzu," pokračoval.

Prvé kroky v novej funkcii


Priblížil aj prvé kroky v novej funkcii. "Určite sa stretnem so všetkými riaditeľmi, prejdeme si spolu súčasný stav a prípadné veci na zlepšenie. Predpokladám, že spolu s prezidentom Jánom Kováčikom absolvujem v prvých mesiacoch nového roka stretnutia aj na regionálnej úrovni, čo považujem tiež za veľmi podstatné, keďže zväz nie je len budova a ľudia v Bratislave,“ poznamenal Palenčík, ktorý už nebude mať na starosti logistiku seniorskej reprezentácie SR.

"Som si istý, že na mojom terajšom úseku mám natoľko skúsených ľudí, ktorí tieto úlohy zvládnu bez väčších problémov. Oddelenie zabezpečuje servis pre všetky reprezentácie, takže náplň práce sa veľmi neodlišuje, len objem a tlak je samozrejme pri A-tíme väčší. Niektoré úlohy už určite nebudem môcť robiť, ale kontakt bude stále veľmi úzky,“ prezradil.

Peter Palenčík aktuálne pracuje aj pre Európsku futbalovú úniu (UEFA) ako riaditeľ zápasov v Lige majstrov a Európskej lige.

"Otázku môjho prípadného zotrvania na tomto poste budem riešiť s ľuďmi z UEFA začiatkom nového roka. Samozrejme, prioritou je nová pozícia na zväze,“ dodal.

Viac k témam: Futbalová európska liga UEFA, Liga majstrov, SFZ Slovenský futbalový zväz
Zdroj: Webnoviny.sk - Novým generálnym sekretárom Slovenského futbalového zväzu bude Palenčík, vníma to ako osobnú výzvu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.