Utorok, 21. september 2021
Malá oblačnosť  5,7 °C
Mimoriadne správy

Nováčikom Fortuna ligy bude MFK Tatran Liptovský Mikuláš, svoje domáce zápasy odohrá v Poprade

 Webnoviny   8. jún 2021  101
Nováčikom Fortuna ligy bude MFK Tatran Liptovský Mikuláš, svoje domáce zápasy odohrá v Poprade

8.6.2021 (Webnoviny.sk) - Prezídium Únie ligových klubov (ÚLK) ako riadiaceho orgánu futbalovej Fortuna ligy potvrdilo MFK Tatran Liptovský Mikuláš ako nového účastníka najvyššej slovenskej súťaže pre sezónu 2021/2022. Informuje o tom web fortunaliga.sk.

Liptáci si právo štartu v najvyššej domácej futbalovej súťaži vybojovali celkovým triumfom v II. lige.

"Chceme MFK Tatran Liptovský Mikuláš oficiálne privítať. Vybojoval si postup na ihrisku, zaslúži si účasť vo Fortuna lige. Veríme, že bude prínosom a že sa jeho fanúšikovia budú tešiť z futbalu,“ hovoril prezident ÚLK Ivan Kozák.

Fortuna liga sa však v Liptovskom Mikuláši hrať nebude, miestny štadión totiž nespĺňa podmienky potrebné pre organizáciu stretnutí najvyššej domácej súťaže. Domovom pre Liptákov tak bude štadión v Poprade.

"Tento štadión Prezídium ÚLK potvrdilo ako náhradný štadión Tatrana pre Fortuna ligu. Zároveň sa klub zmluvne zaviazal k návratu na svoj štadión v Liptovskom Mikuláši v priebehu najbližších dvoch sezón. V prvom kole nového ročníka Fortuna ligy (23.-25.7.) vyzve vo svojom prechodnom domove v Poprade aktuálneho majstra ŠK Slovan Bratislava," informuje ÚLK.

Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk - Nováčikom Fortuna ligy bude MFK Tatran Liptovský Mikuláš, svoje domáce zápasy odohrá v Poprade © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.