Streda, 28. september 2022
Oblačno  11,8 °C
Mimoriadne správy

Nová sezóna slovenskej extraligy by sa mala začať v polovici septembra

 Webnoviny  31. máj 2022  65
Nová sezóna slovenskej extraligy by sa mala začať v polovici septembra

31.5.2022 (Webnoviny.sk) - Nasledujúca sezóna slovenskej najvyššej hokejovej súťaže by sa mal začať v piatok 16. septembra 2022. Informáciu priniesla začne Asociácia profesionálnych hokejových klubov (APHK).

Slovenská extraliga bude mať v ročníku 2022/2023 rovnaké zloženie ako v skončenej sezóne, keďže hráči Liptovského Mikuláša uspeli v baráži s víťazom SHL tímom Vlci Žilina.

"Na stretnutí všetkých klubov extraligy sa kluby zhodli na začiatku nového ročníka extraligy na termíne 16. 9. 2022, rovnako ako je to v okolitých hokejových krajinách. Zároveň je drvivá väčšina klubov za zachovanie športovo-technických podmienok z minulého ročníka," informovala APHK.

Majstrovský titul bude obhajovať Slovan Bratislava, ktorý sa v ďalšej sezóne predstaví aj v Lige majstrov.

Viac k témam: Hokejová liga, Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk - Nová sezóna slovenskej extraligy by sa mala začať v polovici septembra © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.