Pondelok, 27. september 2021
Oblačno  13,4 °C
Mimoriadne správy

Niekdajšia futbalová hviezda Petr Čech podpísal zmluvu s hokejovým tímom Guildfordom Phoenix

 Webnoviny  28. august 2021  44
Niekdajšia futbalová hviezda Petr Čech podpísal zmluvu s hokejovým tímom Guildfordom Phoenix

28.8.2021 (Webnoviny.sk) - Niekdajšia česká futbalová hviezda brankár Petr Čech sa opäť chystá na súťažný ľad. V minulosti patril medzi hviezdy futbalových trávnikov, v anglickej Premier League patril medzi opory českej reprezentácie aj londýnsky klubov Arsenalu a Chelsea.

Tridsaťdeväťročný rodák z Plzne aktuálne pracuje vo futbalovej Chelsea pracuje ako poradca športového a technického úseku.

Petr Čech sa na kariéru hokejového brankára vybral až po skončení dráhy futbalistu. Už v sezóne 2019/2020 za anglický hokejový tím Guildford Phoenix odchytal šesť duelov a v dvoch prípadoch si dokonca pripísal čisté konto. A v ročníku 2021/2022 sa chystá chytať opäť, keďže s Guildfordom podpísal zmluvu.

"Podpísané. Je nám cťou, že môžeme oznámiť podpis s brankárom Petrom Čechom," uviedlo na klubovom twitteri vedenie organizácie Phoenix. Český gólman napriek práci vo futbalovom prostredí nebude mať ďaleko ani na hokejový ľad, klubu Guildford Phoenix totiž sídli pri juhozápadnom okraji Londýna.

Viac k témam: hokejový klub, Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk - Niekdajšia futbalová hviezda Petr Čech podpísal zmluvu s hokejovým tímom Guildfordom Phoenix © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.