Štvrtok, 30. máj 2024
Oblačno  13,6 °C
Mimoriadne správy

Niekdajší tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič, sa stal trénerom reprezentácie Kirgizska

 Webnoviny  24. apríl 2023  175  
Niekdajší tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič, sa stal trénerom reprezentácie Kirgizska

24.4.2023 (SITA.sk) - Niekdajší tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič bude opäť koučom na lavičke národného tímu, prevzal totiž taktovku nad lavičkou výberu Kirgizska. O angažovaní 50-ročného Tarkoviča informoval futbalový zväz (KFS) tejto stredoázijskej krajiny na svojom oficiálnom webe.

Pôsobenie na Slovensku


Tarkovič viedol reprezentáciu SR od októbra 2020 do júna 2022. Slovenský národný tím viedol v 22 zápasoch a dosiahol v nich 8 víťazstiev, 7 remíz a 7 prehier so skóre 26:24.

Na uvedenom poste striedal v jeseni 2020 Pavla Hapala, v lete 2022 ho zase nahradil Talian Francesco Calzona.

Kormidelník ázijskej krajiny


Štefana Tarkoviča na poste hlavného kormidelníka reprezentácia Kirgizska potvrdili v pondelok členovia výkonného výboru KFS. Na zväze údajne vyberali až z tridsiatky kandidátov, neskôr sa okruh zúžil na päť mien.

Futbalový výber Kirgizska sa ešte nikdy neprebojoval na majstrovstvá sveta, na kontinentálnom šampionáte si zahral v roku 2019 a skončil pätnásty spomedzi 24 účastníkov. V januári 2024 si na Ázijskom pohári zahrá opäť. V rebríčku Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) patrí reprezentácii Kirgizska 96. priečka.

Viac k témam: Slovenská futbalová reprezentácia
Zdroj: SITA.sk - Niekdajší tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič, sa stal trénerom reprezentácie Kirgizska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.