Pondelok, 3. október 2022
Jasno  9,4 °C
Mimoriadne správy

Neymarovi a jeho otcovi hrozí pokuta a väzenie, pred súd sa postavia spolu s bývalým prezidentom FC Barcelona

 Webnoviny  28. júl 2022  70
Neymarovi a jeho otcovi hrozí pokuta a väzenie, pred súd sa postavia spolu s bývalým prezidentom FC Barcelona

28.7.2022 (Webnoviny.sk) - Brazílsky futbalista Neymar sa 17. októbra tohto roka postaví pred súd v španielskej Barcelone v prípade nezrovnalostí okolo jeho prestupu do FC Barcelona z brazílskeho FC Santos v roku 2013.

Odňatie slobody na dva roky


Tridsaťročný hviezdny útočník Paríža St.-Germain bude so svojím otcom a zároveň agentom čeliť obvineniam z korupcie, obom hrozí trest odňatia slobody na dva roky a pokuta vo výške 10 miliónov eur.

Bývalý prezident katalánskeho veľkoklubu Sandro Rosell je obvinený z korupcie a podvodu, hrozí mu päťročné väzenie a pokuta 10 miliónov eur.

Prokurátor začal trestné stíhanie na základe podnetu od brazílskej investičnej skupiny DIS, ktorá sprostredkovala Neymarov prestup do Španielska a mala dostať 40 percent z prestupovej sumy. Obžalovaní údajne zatajili skutočnú hodnotu transferu, aby mohli zaplatiť DIS nižšiu províziu.

Neymar obvinenia odmieta


Neymar a jeho otec odmietajú obvinenia, pričom v tej istej veci už vypovedali na súde v Madride pred piatimi rokmi.

FC Santos oficiálne dostal za prestup Neymara 17,1 milióna eur, ale podľa žalobcu FC Barcelona v skutočnosti zaplatila brazílskemu klubu 25,1 milióna eur.

Spoločnosť DIS tým pádom prišla o 3,2 milióna eur. Podľa súdneho spisu DIS zaplatila za 40 percent Neymarových hráčskych práv 5 miliónov brazílskych realov (asi 920-tisíc eur) ešte v roku 2009.Fotogaléria: Neymar


Viac k témam: Futbalista, Korupcia, Obvinenie, Športová korupcia
Zdroj: Webnoviny.sk - Neymarovi a jeho otcovi hrozí pokuta a väzenie, pred súd sa postavia spolu s bývalým prezidentom FC Barcelona © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.