Pondelok, 3. október 2022
Mimoriadne správy

Nemecký klub Schalke 04 si z dresov odstránil logo svojho sponzora, ruskej plynárenskej firmy Gazprom

 Webnoviny  24. február 2022  71
Nemecký klub Schalke 04 si z dresov odstránil logo svojho sponzora, ruskej plynárenskej firmy Gazprom

24.2.2022 (Webnoviny.sk) - Nemecký futbalový klub Schalke 04 z Gelsenkirchenu s okamžitou platnosťou odstránil zo svojich dresov logo svojho dlhoročného hlavného sponzora - ruskej plynárskej spoločnosti Gazprom. Ide o reakciu na štvrtkovú inváziu ruských vojsk na územie Ukrajiny.

Aktuálne piaty tím II. bundesligy logo ruskej spoločnosti na prsiach minimálne dočasne nahradil názvom klubu - Schalke 04.

Warnig je na sankčnom zozname


Klub z Gelsenkirchenu tiež prišiel o člena dozornej rady - zástupcu Gazpromu Matthias Warnig, ktorý figuruje medzi osobami, na ktoré Spojené štáty americké uvalili sankcie.

Ruský plynárenský koncern je partnerom Schalke od roku 2006 a je otázne, či ním bude aj naďalej. Klub pritom len v stredu informoval, že napätú situáciu medzi Ruskom a Ukrajinou bude pozorne sledovať a vyhodnocovať ju.

Tím Schalke 04 vlani po 30 rokoch vypadol z najvyššej domácej súťaže a aktuálne mu patrí 5. priečka v tabuľke II. bundesligy.

Bild prekryl logo Gazpromu


Počas aktuálneho týždňa nemecké periodikum Bild na fotografiách prekrylo logo Gazpromu na dresoch Schalke 04 nápisom: "Sloboda pre Ukrajinu".

Redakcia tak spravila na znak protestu proti prehlbujúcej sa krízy na rusko-ukrajinskom pohraničí. Ruský Gazprom je tiež jedným z hlavných sponzorov futbalovej Ligy majstrov.

Viac k témam: II. bundesliga
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecký klub Schalke 04 si z dresov odstránil logo svojho sponzora, ruskej plynárenskej firmy Gazprom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.