Štvrtok, 25. február 2021
Jasno  10,4 °C
Mimoriadne správy

Neapol premenoval futbalový štadión na počesť zosnulého Diega Maradonu

 Webnoviny   5. december 2020  63
Neapol premenoval futbalový štadión na počesť zosnulého Diega Maradonu

5.12.2020 (Webnoviny.sk) - Taliansky futbalový klub SSC Neapol v piatok oficiálne premenoval štadión na počesť bývalého kapitána "partenopei" Diega Maradonu. Mestské zastupiteľstvo v Neapole schválilo zmenu názvu stánku San Paolo na Štadión Diega Armanda Maradonu.

Maradona strávil v Neapole najlepšie roky kariéry


"Neapol má z dnešného rozhodnutia veľkú radosť," uviedol klub v krátkom stanovisku. Maradona skonal minulý týždeň ako 60-ročný v rodnej Argentíne.

"Božský Diego" počas hráčskej kariéry pôsobil v argentínskych kluboch Argentinos Juniors, Boca Juniors a Newell´s Old Boys či španielskych tímoch FC Barcelona a FC Sevilla, no nikde mu nebolo tak dobre ako v Neapole.

Pod Vezuvom strávil najlepšie roky kariéry (1984-1991) a vtedy provinčný klub priviedol v rokoch 1987 a 1990 k dvom titulom majstra Talianska.

Jedna z najväčších postáv modernej histórie mesta


Dodnes ho v Neapole považujú za jednu z najväčších postáv modernej histórie mesta, čo pekne vystihol súčasný kapitán SSC Lorenzo Insigne: "Vždy nás obraňoval, aj v časoch dávno po skončení kariéry. Neapol bol jeho srdcová záležitosť. Ľudí v tomto meste miloval a nikdy ich neprestal nosiť v srdci. Teraz je navždy preč, preto ho musíme dostať do našich sŕdc všetci my ostatní."

Viac k témam: futbalový štadión
Zdroj: Webnoviny.sk - Neapol premenoval futbalový štadión na počesť zosnulého Diega Maradonu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.