Pondelok, 3. október 2022
Mimoriadne správy

Nasledujúca sezóna NHL by po čase mohla opäť odštartovať v Európe, hrať by sa malo v Česku a Fínsku

 Webnoviny   5. február 2022  115
Nasledujúca sezóna NHL by po čase mohla opäť odštartovať v Európe, hrať by sa malo v Česku a Fínsku

5.2.2022 (Webnoviny.sk) - Zámorská hokejová NHL by mala v nasledujúcej sezóne opäť štartovať súbojmi v Európe. Taký je plán vedenia kanadsko-americkej profiligy, ktorý v piatok prezentoval komisár Gary Bettman v Las Vegas pri príležitosti exhibičného Zápasu hviezd.

Zatiaľ nešpecifikované súťažné stretnutia by mali hostiť Česko a Fínsko, ešte predtým sa v Nemecku a Švajčiarsku uskutočnia prípravné súboje účastníkov NHL.

Naposledy hrali v Prahe a Štokholme


Zatiaľ naposledy sa súboje tejto súťaže konali na "starom kontinente" v jeseni 2019, keď v úvode októbra Praha hostila duel Philadelphia - Chicago (4:3) a v novembri si vo švédskom Štokholme dvakrát zmerali sily Tampa Bay a Buffalo (3:2 a 5:3).

"O skutočnosti, či máme hrať zápasy v zahraničí, nemusíme rozmýšľať. Chceme hrať v Európe viac duelov. Veríme, že pandémia koronavírusu už doznieva a blíži sa návrat k normálu, preto dáva zmysel, že naša snaha je obnoviť aktivitu týmto smerom," poznamenal zástupca komisára Bill Daly.

Zápasy klubov zámorskej NHL sa mimo USA a Kanady konali prevažne v Európe, no súťažné či prípravné súboje v minulosti hostili aj Japonsko, Čína či Portoriko.

Zápas hviezd odohrajú na Floride


Gary Bettman tiež informoval, že o rok Zápas hviezd bude hostiť klub Florida Panthers v meste Sunrise.

Mimoriadne zaujímavý novoročný duel pod holým nebom Winter Classic bude hostiť Boston a jeho bejzbalový štadión Fenway Park, súper domácich Bruins zatiaľ nie je známy. Na otvorenom štadióne bude hrať aj Carolina Hurricanes.

Vedenie NHL stále rieši, či sa júlový draft v kanadskom Montreale uskutoční aj s divákmi v hľadisku, stále je v hre aj konanie akcie vo virtuálnom priestore.

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk - Nasledujúca sezóna NHL by po čase mohla opäť odštartovať v Európe, hrať by sa malo v Česku a Fínsku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.