Nedeľa, 25. júl 2021
Oblačno  23,7 °C
Mimoriadne správy

Namiesto desiatich prípravných zápasov sa uskutočnia iba štyri, Slováci nastúpia len proti Čechom

 Webnoviny  20. december 2020  128
Namiesto desiatich prípravných zápasov sa uskutočnia iba štyri, Slováci nastúpia len proti Čechom

20.12.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov odohrá v dejisku juniorského šampionátu v Edmontone napokon len jeden prípravný zápas. V noci z 23. na 24. decembra o 3.30 SEČ nastúpi proti českým rovesníkom. Informoval o tom oficiálny web SZĽH.

Pôvodne mali zverenci šéftrénera Róberta Petrovického absolvovať dve predturnajové previerky. Najskôr 22. decembra o 3.30 SEČ proti Rusom a 23. decembra o 20.00 SEČ proti Rakúšanom.

Viac o téme: Koronavírus


Pre výskyt koronavírusu vo výpravách Švédska a Nemecka a predĺženie ich izolácie do 21., respektíve 24. decembra museli organizátori pozmeniť rozpis prípravných stretnutí. Z pôvodných desiatich sa uskutočnia len štyri.

Nastúpia len raz


Slovenskí juniorskí reprezentanti nastúpia len raz, v noci na Štedrý deň si zmerajú sily s českými rovesníkmi. O štyridsať hodín a tridsať minút neskôr, 25. decembra o 20.00 SEČ, otvoria juniorský šampionát zápasom základnej A-skupiny proti Švajčiarsku.

"Rátali sme, že zmeny môžu prísť. Namiesto dvoch zápasov odohráme iba jeden. Zatiaľ sme nemali čas o tom hlbšie premýšľať. Isté však je, že najbližšie dni využijeme na to, aby sme sa dobre pripravili na duel s Čechmi,“ povedal Róbert Petrovický pre web hockeyslovakia.sk.

Sfinalizujú káder


Krátko po zápase trénerský štáb zrejme sfinalizuje 25-členný káder, s ktorým Slovensko vstúpi do juniorského šampionátu. Bublinu v Edmontone opustí ešte päť hokejistov.

"Uvidíme, ako sa situácia vyvinie. Budeme si musieť k nej sadnúť a rozhodnúť sa spolu s trénerskými kolegami, koho postavíme do prípravného zápasu. Po ňom pravdepodobne ohlásime finálnu nomináciu,“ dodal Róbert Petrovický.

Rozpis prípravných zápasov pred štartom MS 20 (časy sú v SEČ):


23. DECEMBRA
0.00 Švajčiarsko - Rakúsko /presne o polnoci z 22. na 23. decembra/
3.30 Fínsko - USA

24. DECEMBRA
0.00 Kanada - Rusko /presne o polnoci z 23. na 24. decembra/
3.30 Slovensko - ČeskoViac k témam: Koronavírus, prípravný zápas, slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk - Namiesto desiatich prípravných zápasov sa uskutočnia iba štyri, Slováci nastúpia len proti Čechom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.