Štvrtok, 5. august 2021
Slabý dážď  14,3 °C
Mimoriadne správy

Najprv pozitívny, potom negatívny test. Herrada zostal bez účasti na Vuelte

 Webnoviny  18. október 2020  128
Najprv pozitívny, potom negatívny test. Herrada zostal bez účasti na Vuelte

18.10.2020 (Webnoviny.sk) - Blížiace sa cyklistické preteky Okolo Španielska zostali bez jedného z kvalitných vrchárov. Španiel Jesús Herrada z tímu Cofidis mal pozitívny test na koronavírus a v utorok bude chýbať v baskickom Irúne na štarte 75. ročníka populárnej Vuelty.

Herrada je asymptomatický


Tridsaťročný Herrada na sociálnej sieti referoval o tom, že druhý test už mal negatívny, ale vedenie tímu Cofidis ho už vymenilo za Eritrejčana Natnaela Berhaneho.

Viac o téme: Koronavírus


"Jesús Herrada nebude na štarte Vuelty a Espaňa. Jesús je asymptomatický, ale jeho stredajší test preukázal prítomnosť vírusu SARS-coV v tele. Nahradili sme ho Natnaelom Berhanem rešpektujúc zdravotné protokoly UCI na Vuelte 2020," informoval tím Cofidis aj na webe Cyclingews.

Žijeme v neistých časoch


Herrada vlani na Vuelte vyhral jednu etapu a rovnaký cieľ mal aj v tomto ročníku. Okrem toho mal byť vrchárskym domestikom lídra tímu Cofidis Guillauma Martina. Rovnaká dvojica takto fungovala aj tento rok na Tour de France, kde Martin skončil na jedenástom a Herrada na 44. mieste.

"Žijeme v takých neistých časoch, že aj moje dva testy v krátkom období ukázali rozdielny výsledok. Veľmi je mi ľúto, že nebudem na Vuelte, lebo som sa tvrdo pripravoval v špecifickom horskom teréne vo vysokej nadmorskej výške. Budem držať prsty na diaľku svojim kolegom," cituje Heradu denník AS.

Viac k témam: Vuelta
Zdroj: Webnoviny.sk - Najprv pozitívny, potom negatívny test. Herrada zostal bez účasti na Vuelte © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.