Štvrtok, 30. máj 2024
Oblačno  16,1 °C
Mimoriadne správy

Na Wimbledon vraj pustia aj hráčov z Ruska a Bieloruska, štart im však odobria len pod jednou podmienkou

 Webnoviny   5. marec 2023  227  
Na Wimbledon vraj pustia aj hráčov z Ruska a Bieloruska, štart im však odobria len pod jednou podmienkou

5.3.2023 (SITA.sk) - Organizátori tretieho grandslamového turnaja tenisovej sezóny vo Wimbledone údajne plánujú počas tohtoročnej edície umožniť účasť ruským a bieloruským reprezentantom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ako referuje web sport.pl s odvolaním sa na britský denník Daily Telegraph, možné odobrenie ich štartu sa však pravdepodobne udeje len pod podmienkou, že svojím konaním nepodporia vojnu na Ukrajine ani režim ruského vodcu Vladimira Putina.

Vlani organizátori podujatia nepovolili účasť hráčov a hráčok z Ruska a Bieloruska. Takéto rozhodnutie učinili krátko po vypuknutí ruskej invázie na Ukrajinu, pri ktorej Rusi využili podporu bieloruskej strany.

Napriek tomu, že vojna stále trvá, tentoraz sú vraj Briti pripravení zriecť sa tohto verdiktu. Novinári v Spojenom kráľovstve špekulujú, že hráči z Ruska a Bieloruska by mohli byť požiadaní, aby podpísali špeciálne vyhlásenie, v ktorom sa zaviažu, že v žiadnom prípade počas turnaja nebudú „propagovať alebo oslavovať“ Putinovu vojnu.


Tohtoročný Wimbledon sa uskutoční od 3. do 16. júla. Titul budú obhajovať Srb Novak Djokovič a Kazaška Jelena Rybakinová.Viac k témam: bieloruskí športovci, Ruskí športovci, rusko-ukrajinský konflikt, Wimbledon
Zdroj: SITA.sk - Na Wimbledon vraj pustia aj hráčov z Ruska a Bieloruska, štart im však odobria len pod jednou podmienkou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.