Utorok, 28. máj 2024
Zamračené  14,3 °C
Mimoriadne správy

Na olympijských hrách v Paríži sa nepredstavia žiadni ruskí gymnasti, dokonca ani v neutrálnom postavení

 Webnoviny   8. marec 2024  78  
Na olympijských hrách v Paríži sa nepredstavia žiadni ruskí gymnasti, dokonca ani v neutrálnom postavení

8.3.2024 (SITA.sk) - Na tohtoročných olympijských hrách v Paríži sa nepredstavia žiadni reprezentanti Ruska. Ako referuje web champion.com.ua, aj napriek možnosti štartovať v neutrálnom postavení pri splnení určitých podmienok prišli o poslednú šancu kvalifikovať sa na podujatie.

Podľa kritérií schválených Medzinárodnou gymnastickou federáciou (FIG) v novembri minulého roka mali reprezentanti tejto krajiny možnosť kvalifikovať sa na olympiádu v individuálnych súťažiach, hoci sa nemohli zúčastniť na súťažiach družstiev.

Poslednou šancou pre ruských športovcov dostať sa na OH 2024 bola séria podujatí Svetového pohára, pretože Európska gymnastika predtým nepodporila návrat gymnastov z Ruska a Bieloruska do súťaží.

Na podujatiach Svetového pohára sa však Rusi nepredstavili ako „neutrálni“, a tak prišli o šancu získať olympijské miestenky.


Súťaže v gymnastike sa v rámci OH v Paríži budú konať od 27. júla do 5. augusta 2024.Viac k témam: OH 2024 v Paríži, Ruskí športovci, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Na olympijských hrách v Paríži sa nepredstavia žiadni ruskí gymnasti, dokonca ani v neutrálnom postavení © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.