Sobota, 25. máj 2024
Mimoriadne správy

Na futbalovom štadióne v Salvádore došlo k tragédii, v tlačenici zomrelo najmenej deväť ľudí a desiatky sa zranili (video)

 Webnoviny  21. máj 2023  143  
Na futbalovom štadióne v Salvádore došlo k tragédii, v tlačenici zomrelo najmenej deväť ľudí a desiatky sa zranili (video)

21.5.2023 (SITA.sk) - Najmenej deväť ľudí zahynulo a desiatky ďalších utrpeli zranenia, keď sa futbaloví fanúšikovia tlačili cez jednu z brán štadióna, na ktorom sa hral sobotňajší zápas najvyššej salvádorskej súťaže.

Národná polícia v predbežnej správe prostredníctvom Twitteru uviedla, že na zápase medzi klubmi Alianza a FAS na štadióne Monumental v Cuscatláne prišlo o život deväť osôb.

Záchranári pomohli stovkám ľudí


„Môžeme potvrdiť deväť mŕtvych - sedem mužov a dve ženy. Postarali sme sa o viac ako 500 ľudí a viac ako 100 osôb previezli do nemocníc. Niektorí ľudia sú vo vážnom stave,“ povedal hovorca záchranárov Carlos Fuentes.

Približne v 16. minúte zápasu bola prerušená hra, keď fanúšikovia na tribúnach začali zúfalo mávať a upútali pozornosť hráčov na ihrisko. Následne začali zranených vynášať z tunela na trávnik.

Fanúšikovia, ktorí unikli tlačenici, stáli na ihrisku a zúrivo mávali tričkami a pokúšali sa zistiť, v akom stave sú ľudia ležiaci na tráve, ktorí sa takmer nehýbali.

Úrady už začali vyšetrovanie


Šéf najvyššej súťaže Pedro Hernández uviedol, že podľa predbežných informácií tlačenica nastala z dôvodu, že sa fanúšikom podarilo pretlačiť cez bránu na štadión. Úrady už v spolupráci s generálnym prokurátorom začali vyšetrovanie nešťastia.

„Ideme zisťovať predaj vstupeniek, vstupy na štadión, ale najmä južnú zónu, kde bola otvorená brána,“ povedal komisár národnej polície Mauricio Arriza Chicas.

Salvádorská futbalová federácia vo vyhlásení uviedla, že ľutuje, čo sa stalo, a vyjadrila podporu rodinám obetí.Viac k témam: Tlačenica, Tragédia
Zdroj: SITA.sk - Na futbalovom štadióne v Salvádore došlo k tragédii, v tlačenici zomrelo najmenej deväť ľudí a desiatky sa zranili (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.