Streda, 29. máj 2024
Mimoriadne správy

Na Australian Open zakázali ruské a bieloruské vlajky. Jednou mávali počas triumfu Ukrajinky Baindlovej, druhú podpísal Medvedev

 Webnoviny  17. január 2023  159  
Na Australian Open zakázali ruské a bieloruské vlajky. Jednou mávali počas triumfu Ukrajinky Baindlovej, druhú podpísal Medvedev

17.1.2023 (Webnoviny.sk) - Organizátori úvodného grandslamového turnaja tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne v utorok s okamžitou platnosťou zaviedli zákaz používania ruských a bieloruských vlajok v areáli Melbourne Parku.

Ide o reakciu na úvodný deň podujatia, počas ktorého priaznivci z Ruska mávali zástavami svojej krajiny počas duelov.

Neutrálni športovci


Za normálnych okolností smú fanúšikovia mávať vlajkami svojich krajín, no organizácia Tennis Australia sa rozhodla upraviť toto pravidlo týkajúce sa spomenutých dvoch krajín.

Ako je známe, Rusi vo februári vojensky napadli susednú Ukrajinu s priamou podporou Bielorusov, konflikt na území slovenského suseda stále trvá. Ukrajinci sa útoku agresora bránia už viac ako 10 mesiacov.

Na turnajoch vystupujú tenisti z Ruska a Bieloruska ako neutrálni športovci.

Zareagoval veľvyslanec


"Naše pravidlá povoľujú používanie vlajok krajín, nesmú však spôsobovať narušenie. Včera sme tu mali incident, na základe ktorého sme pristúpili k úprave podmienok. Naďalej budeme pokračovať v spolupráci s hráčmi aj fanúšikmi, aby sme zabezpečili čo najlepšie prostredie na vychutnanie si tenisu," referovali predstavitelia Tennis Australia prostredníctvom tlačového vyhlásenia.

Ruskou vlajkou mávali priaznivci v pondelok počas triumfu Ukrajinky Kateryny Baindlovej nad Ruskou Kamillou Rachimovovou. Voči tomu sa na sociálnych sieťach rázne ohradil ukrajinský veľvyslanec v Austrálii Vasyl Myrošnyčenko.

Jeden fanúšik si ruskú vlajku nechal podpísať Daniilom Medvedevom po víťazstve nad Američanom Marcosom Gironom.

Viac k témam: Australian Open v Melbourne, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Australian Open zakázali ruské a bieloruské vlajky. Jednou mávali počas triumfu Ukrajinky Baindlovej, druhú podpísal Medvedev © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.