Sobota, 24. júl 2021
Jasno  15,7 °C
Mimoriadne správy

Mníchov sa nechce vzdať ME vo futbale, Allianz Arenu plánujú zaplniť divákmi do polovice

 Webnoviny  11. apríl 2021  58
Mníchov sa nechce vzdať ME vo futbale, Allianz Arenu plánujú zaplniť divákmi do polovice

11.4.2021 (Webnoviny.sk) - Mníchov sa nemieni vzdať honoru jedného z dvanástich dejísk tohtoročných majstrovstiev Európy vo futbale. Podľa Nemeckého futbalového zväzu (DFB) plánujú Allianz Arenu zaplniť divákmi až do päťdesiatich percent jej kapacity.

"Existuje veľa rôznych scenárov. Stopercentné obsadenie fanúšikmi si nemôžeme dovoliť, to vieme s určitosťou. Musíme byť realisti, v najlepšom prípade by mohol byť zaplnený polovičný počet miest v hľadisku," vyhlásil šéf organizačného oddelenia DFB a niekdajší skvelý nemecký reprezentant Philipp Lahm pre Antenne Bayern, cituje ho aj portál ORF.

Štyri mestá sú v ohrození


Mníchov by mal byť počas ME 2021 dejiskom troch zápasoch nemeckej reprezentácie proti Francúzsku (15. 6.), Portugalsku (19. 6.) a Maďarsku (23. 6.).

Európska futbalová únia sa však pred dvoma dňami vyjadrila, že Mníchov patrí k štyrom mestám, ktoré by mohli prísť o organizáciu kontinentálneho vrcholu vzhľadom na chýbajúce informácie o koronavírusovej pandémie a s nimi súvisiacimi opatreniami. Ďalšími tromi ohrozenými hostiteľmi sú španielske Bilbao, taliansky Rím a írsky Dublin.

V Bilbau a Dubline by mali odohrať svoje skupinové zápasy aj reprezentanti Slovenska.

Osem miest splnilo podmienku


Všetky tieto mestá musia do 19. apríla 2021 do sídla UEFA predložiť potrebné dokumenty týkajúce sa aj pravdepodobného počtu divákov na ich štadiónoch. Ďalších osem miest už túto podmienku splnilo.

"Nádej zomiera posledná a my veríme, že šampionát sa uskutoční aj v Mníchove. Musíme na tom ďalej pracovať," doplnil Philipp Lahm, majster sveta z roku 2014.

Viac k témam: Allianz Arena, majstrovstvá Európy vo futbale ME vo futbale 2020, ME vo futbale
Zdroj: Webnoviny.sk - Mníchov sa nechce vzdať ME vo futbale, Allianz Arenu plánujú zaplniť divákmi do polovice © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.