Štvrtok, 4. marec 2021
Oblačno  1,8 °C
Mimoriadne správy

Mladý futbalista sa po viac ako roku v kóme a mesiacoch v nemocnici dostal domov

 Webnoviny  28. marec 2020  106
Mladý futbalista sa po viac ako roku v kóme a mesiacoch v nemocnici dostal domov

28.3.2020 (Webnoviny.sk) - Viac ako jeden rok bol mladý holandský futbalový stredopoliar Abdelhak Nouri v kóme, ďalšie dlhé mesiace strávil v nemocničnom prostredí. Prvýkrát od 13. júla 2017 sa niekdajší futbalista holandského Ajaxu Amsterdam dostal domov. Informácie priniesol portál BBC Sport s odvolaním sa na vysielanie holandskej televízie.

Mladíkovi predpovedali sľubnú futbalovú kariéru, ale v lete 2017 počas sústredenia v Rakúsku v prípravnom dueli s Werderom Brémy priamo na ihrisku skolaboval a utrpel nezvratné poškodenie mozgu. Po viac ako roku v umelom spánku komunikoval s okolím jednoduchými gestami. Teraz je domácom prostredí a aj keď s výraznými obmedzeniami, užíva si prítomnosť najbližších.

"Spí, je, občas sa trochu pohne a dokonca kýchne. Každý deň je to však rôzne," prezradil brat bývalého futbalistu Abderrahim Nouri. Informoval tiež, že stále pokračuje len veľmi základná komunikácia, napríklad pohybom obočia.

Rodina počas pobytu Abdelhaka Nouriho v nemocnici prestavala celý dom, aby mohli futbalistu presunúť domov. "Staráme sa o neho ako najlepšie vieme," dodal Abderrahim.

Viac k témam: futbalista, kóma
Zdroj: Webnoviny.sk - Mladý futbalista sa po viac ako roku v kóme a mesiacoch v nemocnici dostal domov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.