Sobota, 25. máj 2024
Mimoriadne správy

Mladí Slováci spoznali svojich súperov na argentínskych MS vo futbale do 20 rokov

 Webnoviny  21. apríl 2023  175  
Mladí Slováci spoznali svojich súperov na argentínskych MS vo futbale do 20 rokov

21.4.2023 (SITA.sk) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 20 rokov budú na blížiacich sa majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v Argentíne účinkovať v základnej B-skupine.

Tím kouča Alberta Rusnáka st. si v nej zmeria sily s rovesníkmi z USA, Ekvádora a Fidži. Rozhodol o tom piatkový žreb vo švajčiarskom Zürichu.

Hrať sa malo v Indonézii


Turnaj sa uskutoční od 20. mája do 11. júna. Podujatie sa pôvodne malo konať v Indonézii, ale tamojší organizátori mali problém s účasťou izraelskej reprezentácie.

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) sa preto rozhodla odňať Indonézii organizátorské právo a šampionát presunula do náhradného dejiska - do Argentíny.

Mladí Slováci si vybojovali účasť na svetovom šampionáte do 20 rokov počas vlaňajších domácich majstrovstiev Európy hráčov do 19 rokov, keď v baráži zdolali Rakúšanov.

Slováci začnú proti Fidži


Európu bude v Argentíne reprezentovať dovedna päť tímov - okrem Slovákov a Izraelčanov taktiež Angličania, Francúzi a Taliani.

Hráči spod Tatier vstúpia do svetového šampionátu 20. mája zápasom proti tímu Fidži. O tri neskôr nastúpia proti Ekvádorčanom a 26. mája odohrajú duel proti Američanom.

Z každej zo šiestich základných skupín postúpia do osemfinále dve najlepšie mužstvá, ktoré doplnia najlepšie štyri tímy z 3. miest v skupinách.

MS vo futbale do 20 rokov  • zloženie základných skupín


A-skupina: Argentína, Uzbekistan, Guatemala, Nový Zéland
B-skupina: USA, Ekvádor, Fidži, SLOVENSKO
C-skupina: Senegal, Japonsko, Izrael, Kolumbia
D-skupina: Taliansko, Brazília, Nigéria, Dominikánska republika
E-skupina: Uruguaj, Irak, Anglicko, Tunisko
F-skupina: Francúzsko, Kórejská republika, Gambia, HondurasViac k témam: MS vo futbale do 20 rokov
Zdroj: SITA.sk - Mladí Slováci spoznali svojich súperov na argentínskych MS vo futbale do 20 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.