Sobota, 24. júl 2021
Jasno  16,5 °C
Mimoriadne správy

Mikula sa s Popradčanmi prebojoval až do finále play-off, tím tak bude trénovať ešte jednu sezónu

 Webnoviny  12. máj 2021  74
Mikula sa s Popradčanmi prebojoval až do finále play-off, tím tak bude trénovať ešte jednu sezónu

12.5.2021 (Webnoviny.sk) - Peter Mikula v sezóne 2020/2021 priviedol hráčov Popradu až do finále hokejovej extraligy a vedenie "kamzíkov" sa mu za odvedenú prácu odvďačilo predĺžením zmluvy. Ako informuje oficiálny web HK Poprad, dohoda znie na nasledujúci ročník.

Boj o titul bude pokračovať


Šesťdesiatšesťročný Peter Mikula prišiel do Popradu v októbri 2019, predtým na Slovensku viedol Zvolen či Žilinu, v zahraničí pracoval v Poľsku a Rumunsku.

"Som vďačný, že som mohol trénovať Poprad aj minulú sezónu. Moje vízie a ciele sú vysoké a teraz sme od ich naplnenia boli iba krôčik. Nemenia sa ani do novej sezóny. O titul sa pokúsime zabojovať aj ďalší rok. Samozrejme, že to nemusí vyjsť, ale ideme do sezóny s vysokými cieľmi. Ja s mojimi hráčmi nechceme odohrať ročník iba na nejakom stupni. Máme vízie a pokúsime sa skončiť čo najvyššie,“ povedal kouč Mikula. Zloženie jeho realizačného tímu je ešte v štádiu riešenia.

Tím splnil ciele len čiastočne


Podľa prezidenta popradského klubu Ľudovíta Jurinyiho sa v uplynulej sezóne podarilo tímu spod Tatier splniť ciele len čiastočne.

"Hrali sme finále. Patrí sa, aby sme predĺžili zmluvu s hlavným trénerom. Verím, že nám to bude fungovať v ďalšej sezóne, aj keď niektoré veci budeme musieť lepšie vyladiť," poznamenal Jurinyi.

Popradčania sa vo finále play-off najvyššej domácej hokejovej súťaže predstavili v tejto sezóne tretíkrát v histórii klubu, na premiérový titul však stále čakajú. V tomto ročníku bol nad ich sily Zvolen, ktorému v záverečnej sérii podľahli 1:4 na zápasy.

Viac k témam: play-off Tipos extraligy, Tipos extraliga
Zdroj: Webnoviny.sk - Mikula sa s Popradčanmi prebojoval až do finále play-off, tím tak bude trénovať ešte jednu sezónu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.