Piatok, 31. máj 2024
Zamračené  13,5 °C
Mimoriadne správy

Metropola východu chystá výstavbu futbalovej akadémie pre mládežníkov FC Košice

 Webnoviny  22. január 2024  108  
Metropola východu chystá výstavbu futbalovej akadémie pre mládežníkov FC Košice

22.1.2024 (SITA.sk) - Nováčik najvyššej slovenskej futbalovej súťaže tím FC Košice hráva svoje domáce stretnutia v novej Košickej futbalovej aréne a aktuálne sa v „metropole východu" chystá aj ďalší projekt so skratkou KFA. Ide o investíciu do Košickej futbalovej akadémie.

Postavia šesť ihrísk


Plán je postaviť šesť ihrísk s prírodným aj umelým povrchom plus trojposchodovú budova so zázemím pre mládežníkov klubu FC Košice. Súčasťou toho budú šatne, jedáleň s vlastnou kuchyňou a medicínske priestory. Moderné tréningové centrum bude po dokončení spĺňať všetky kritéria najvyššej kvality.

Košický klub informuje, že už je pripravené všetko podstatné na to, aby prišlo k výstavbe akadémie. „Toto centrum vyrastie v maďarsko-slovenskej spolupráci na 8,2-hektárovom pozemku v mestskej časti Nad jazerom. Chýbajú už len potrebné povolenia od košickej samosprávy," referoval klub prostredníctvom tlačovej správy pre agentúru SITA.

Spoločnosť Slovak Sport Development ako investor akadémie a vedenie FC Košice priebežne rokovali so zástupcami mesta Košice.

Výstavba akadémie


Vedenie mesta Košice nás nepretržite podporovalo a dúfam, že čo najskôr od neho dostaneme povolenia potrebné na začatie výstavby. Je to začiatok najvyššej súkromnej investície do športu v našom meste,“ uviedol Dušan Trnka ako prezident FC Košice.

Podľa Trnku je výstavba akadémie veľmi dôležitá pre klub aj pre všetkých milovníkov futbalu z Košíc a východného Slovenska.

Vybudovaním kompletnej infraštruktúry budeme na špici mládežníckeho futbalu na Slovensku a mladí futbalisti, ktorí reprezentujú náš klub a mesto, budú môcť trénovať v podmienkach najvyššej úrovne,“ dodal.

Viac k témam: akadémia, futbalový klub, Ihrisko
Zdroj: SITA.sk - Metropola východu chystá výstavbu futbalovej akadémie pre mládežníkov FC Košice © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.