Utorok, 18. február 2020
Oblačno  5,1 °C
Mimoriadne správy

Matej Homola siahal na body v pretekoch šampionátu TCR Europe

 Webnoviny  22. september 2019  171
Matej Homola siahal na body v pretekoch šampionátu TCR Europe

22.9.2019 (Webnoviny.sk) - Slovenský automobilový pretekár Matej Homola obsadil v nedeľňajších pretekoch šampionátu TCR Europe na španielskom okruhu Circuit de Barcelona Catalunya konečné 16. miesto. Do nedeľňajších kôl vstupoval z 22. pozície, tlačil sa vyššie, ale nakoniec skončil tesne pod bodovanými priečkami.

V celkovom hodnotení seriálu TCR Europe sa Homola posunul na 8. miesto, stále má však šancu ukončiť šampionát na stupni víťazov. Záverečné preteky tohtoročného šampionátu čakajú na 25-ročného rodáka z Bratislavy v talianskej Monze v dňoch 12. - 13. októbra.

"Dá sa povedať, že som po víkende sklamaný. Skrátka mi nevyšla kvalifikácia a keď štartujete až v tretej desiatke štartového poľa, je veľmi ťažké ísť vpred a brať veľké body. Je tu ešte víkend v Monze a 85 bodov, ktoré sa budú rozdeľovať. Mám o čo bojovať, chcem byť čo najvyššie," uviedol Homola v tlačovej správe.

Viac k témam: TCR Europe
Zdroj: Webnoviny.sk - Matej Homola siahal na body v pretekoch šampionátu TCR Europe © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.