Štvrtok, 26. november 2020
Zamračené  0 °C
Mimoriadne správy

Manchester United sa stal terčom kybernetického útoku, informačné systémy sa im však podarilo uchrániť

 Webnoviny  Sobota, 20:25  31
Manchester United sa stal terčom kybernetického útoku, informačné systémy sa im však podarilo uchrániť

21.11.2020 (Webnoviny.sk) - Anglický futbalový klub Manchester United sa stal terčom kybernetických útočníkov. Vedenie "červených diablov" o tom informovalo na svojom webe a doplnilo tiež, že všetky kritické systémy sa podarilo uchrániť a sobotňajší súboj Premier League na štadióne Old Trafford proti West Bromwichu Albion nie je ohrozený.

"Klub podnikol rýchle kroky k ochrane svojich systémov pred útokom. V súčasnosti experti pracujú na tom, aby situáciu vyšetrili a čo najviac minimalizovali narušenie. Napriek tomu, že šlo o organizovanú sofistikovanú operáciu, klubové postupy sme mali nastavené tak, aby to všetko zvládli. Dostatočne skoro sme identifikovali útok a systém dočasne vypli, zabránili sme tým veľkým škodám a stratám údajov," uvádza sa v stanovisku Manchestru United.

Vedenie tiež ubezpečilo svojich priaznivcov, že ich osobné údaje sú v bezpečí a nedošlo k ich úniku.

Viac k témam: kybernetický útok, kyberzločin, Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk - Manchester United sa stal terčom kybernetického útoku, informačné systémy sa im však podarilo uchrániť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.