Pondelok, 27. september 2021
Zamračené  13,6 °C
Mimoriadne správy

Majstrovský Zvolen privíta v úvode novej sezóny nováčika zo Spiša, doma sa predstaví aj Prešov

 Webnoviny   2. august 2021  36
Majstrovský Zvolen privíta v úvode novej sezóny nováčika zo Spiša, doma sa predstaví aj Prešov

2.8.2021 (Webnoviny.sk) - V úvodnom kole novej sezóny hokejovej extraligy naplánovanom na 24. septembra úradujúci majster HKM Zvolen privíta doma staronového účastníka najvyššej domácej súťaže zo Spišskej Novej Vsi. Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) o tom informoval na svojom oficiálnom webe.

Už v prvom kole sa doma predstaví nový klub z Prešova, ktorý na vlastnom štadióne privíta Banskú Bystricu. V piatok 24.9. sú na programe aj zápasy Nitra - Košice, Slovan Bratislava - Trenčín, Michalovce - Nové Zámky a Liptovský Mikuláš - Poprad.

Vytvorenie rozpisu trvalo dlhšie


"Uvedomujeme si, že tento rok musia fanúšikovia čakať na rozpis sezóny o čosi dlhšie. Je to však z objektívnych dôvodov. Na jednej strane sme dlho čakali na stanovisko APHK, či maďarský klub bude pokračovať v súťaží, na druhej strane sme termínovník museli prispôsobovať viacerým faktorom,“ povedal člen Ligovej rady Rastislav Konečný na webe HockeySlovakia.sk.

"Rovnako ako doteraz môže nastúpiť za jedno družstvo v stretnutí maximálne sedem zahraničných hráčov vrátane brankára. Na zápasovej súpiske budú musieť mať dve garantované miesta hráči do 20 rokov," doplnil Konečný.

Chýba maďarský Miškovec


Vedenie súťaže zverejní rozpis základnej časti v blízkej budúcnosti. Najvyššia slovenská hokejová súťaž bude mať 12 účastníkov, v porovnaní s predchádzajúcou sezónou chýbajú Detva a maďarský Miškovec, pribudli však Prešov a Spišská Nová Ves.

Podľa SZĽH musia hokejisti Banskej Bystrice absolvovať prvých 22 zápasov u súperov, keďže domáci štadión "baranov" prechádza rekonštrukciou a tá sa neskončí do štartu nového ročníka.

Viac k témam: Tipos extraliga
Zdroj: Webnoviny.sk - Majstrovský Zvolen privíta v úvode novej sezóny nováčika zo Spiša, doma sa predstaví aj Prešov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.