Sobota, 18. máj 2024
Zamračené  14,1 °C

Majster z Trenčína zdolal Michalovce, Yilmaz hrdinom Spartaka Trnava

Webnoviny  12. marec 2017  228

TRENĆÍN 12. marca (WebNoviny.sk) - Futbalisti AS Trenčín triumfovali nad Michalovcami 4:1 v nedeľňajšom stretnutí 23. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy.

V Trenčíne päť gólov za polčas

Úradujúci majster síce od 13. min prehrával gólom Kristjana Kushtu, ale už o dve minúty vyrovnal kanonier AS Rangelo Janga. V 19. min poslal Trenčín do vedenia Usman Adekunle Issa a v 41. min zvýšil Cornelis Petrus Ubbink. Rezultát duelu stanovil minútu pred koncom prvého polčasu Jakub Paur.

Odporúčame:
Žilina premárnila dvojgólový náskok, Slovan je na dohľad

Trenčín si napravil chuť po tohtotýždňovom neúspechu proti Slovanu a vyradení zo Slovnaft Cupu, vo Fortuna lige zvíťazil v druhom zápase po sebe. Naopak Michalovce natiahli sériu ligových prehier už na tri stretnutia, ale v stredu zdolali v pohárovom stretnutí Liptovský Hrádok a postúpili do semifinále.

Podbrezová sa na jar trápi

Hráči Spartaka Trnava triumfovali nad Podbrezovou 1:0. Jediný gól zápasu a vôbec prvý "andelov" v jarnej časti strelil v 50. min rakúsky útočník v drese Trnavy Kubilay Yilmaz. Trnava zvíťazila prvýkrát po štyroch stretnutiach a v tabuľke im patrí piate miesto.

"Železiari" nezískali plný počet bodov už šesť duelov po sebe. Podbrezová v jarnej časti Fortuna ligy ešte netriumfovala - na svojom konte má tri remízy a jednu prehru. Prekvapenie najvyššej slovenskej súťaže v sezóne 2016/2017 stále okupuje tretie miesto tabuľky.

Fortuna liga 2016/2017 - 23. kolo - nedeľa:

AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce 4:1 (4:1)

Góly: 15. Janga, 19. Issa Adekunle, 41. Ubbink, 44. Paur - 13. Kushta, ŽK: 50. Kleščík - 58. Vajs, 60. Kristi Qose, rozhodovali: Ziemba - Slyško, D. Hrčka, 2142 divákov

Zostavy:

Trenčín: Šemrinec - R. Klooster, Kleščík, Lawrence (85. M. Šulek), Keston Julien - Paur (81. Halgoš) - Ubbink, Zubairu - Issa Adekunle, Janga, Beridze (75. M. Klooster)

Michalovce: P. Macej - Kristi Qose (80. M. Kolesár), Kavka, T. Sedlák, Šimčák - Grič - Serečin, S. Danko (69. A. Leško), Dimitriadis, Regáli (46. Vajs) - Kushta

ŽP Šport Podbrezová - FC Spartak Trnava 0:1 (0:0)

Gól: 50. K. Yilmaz, ŽK: 43. P. Vajda, 84. Polievka - 7. Martin Tóth, 69. Jirka, 87. Čögley, rozhodovali: P. Hrčka - Pozor, Perát

Zostavy:

Podbrezová: M. Kuciak - M. Turňa, Krivák, Kupčík, L. Djordjevič - P. Vajda, Podio - Polievka, K. Kuzma (70. M. Mikuš), M. Kochan - Opoku Bernadina

Trnava: A. Jakubech - Čögley, Godál, M. Oravec, Čonka - Martin Tóth - Jirka (90.+ L. Mihálik), Greššák, Bello (90.+ Dubec), A. Sloboda - Tambe (42. K. Yilmaz)

11. Prešov                      21 2 7 12 11:43 13

Pozn.: Myjava odstúpila zo súťaže, jej zápasy a výsledky z jesennej časti sa v tabuľke anulovali.

Viac k témam: Fortuna liga, futbal
Zdroj: Webnoviny.sk - Majster z Trenčína zdolal Michalovce, Yilmaz hrdinom Spartaka Trnava © SITA Všetky práva vyhradené.