Pondelok, 19. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Lionel Messi sa ako trinásťročný upísal Barcelone na papierovom obrúsku, ktorý vydražia minimálne za tristotisíc libier
3.2.2024 (SITA.sk) - Papierový obrúsok, na ktorý Argentínčan Lionel Messi ako trinásťročný podpísal svoju prvú zmluvu so španielskym klubom FC Barcelona, pôjde do aukcie.
Držba sa uskutoční v marci v londýnskom aukčnom dome Bonhams, pričom vyvolávaciu cenu organizačný tím stanovil na 300-tisíc libier (cca 351-tisíc eur). Informáciu priniesol web BBC.com.
Zmluvu uzavreli v tenisovom klube
Obrúsok z decembra 2000 obsahuje okrem podpisu Lionela Messiho aj podpisy vtedajšieho prezidenta barcelonského klubu Carlesa Rexacha, prestupového poradcu Josepa Minguellu a agenta Horacia Gaggioliho.
K vzniku tohto netradičného dokumentu došlo v barcelonskom tenisovom klube La Reial Societat de Tennis Pompeia na Montjuicu.
Dohoda na obrúsku je napísaná modrým atramentom a znie: "V Barcelone dňa 14. decembra 2000 za prítomnosti pánov Minguellu a Rexacha, športového riaditeľa FC Barcelona. Týmto beriem na svoju zodpovednosť bez ohľadu na akékoľvek nesúhlasné stanoviská podpísať hráča Lionela Messiho za predpokladu, že dodržíme dohodnuté sumy."
Messi je legendou FC Barcelona
Lionel Messi sa stal členom klubu o mesiac neskôr, debutu v prvom tíme sa dočkal v októbri 2004.
Za FC Barcelona odohral 778 zápasov, strelil 672 gólov, pridal 303 asistencií, získal štyri tituly víťaza Ligy majstrov, pridal desiatky ďalších trofejí a zaradil sa medzi legendy katalánskeho klubu.
Viac k témam: Aukcia, Dražba
Zdroj: SITA.sk - Lionel Messi sa ako trinásťročný upísal Barcelone na papierovom obrúsku, ktorý vydražia minimálne za tristotisíc libier © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kriminálna polícia obvinila mužov, ktorí počas pandémie zarobili milióny eur na fiktívnych zamestnancoch
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO