Štvrtok, 20. február 2020
Jasno  -0,4 °C
Mimoriadne správy

Lionel Messi prežíval v Barcelone ťažké chvíle, rozmýšľal aj o odchode zo Španielska

 Webnoviny   9. október 2019  124
Lionel Messi prežíval v Barcelone ťažké chvíle, rozmýšľal aj o odchode zo Španielska

9.10.2019 (Webnoviny.sk) - Argentínsky futbalista Lionel Messi bol v sezóne 2013/2014 blízko k odchodu zo španielskeho klubu FC Barcelona. Dôvodom boli problémy s daňovými orgánmi, ktoré neskôr vyústili až do súdneho procesu a uloženia podmienečného trestu za daňové úniky vo výške 4,1 milióna eur.

"Boli časy, keď som bol pre mnohé okolnosti veľmi unavený. Niekoľkokrát, hlavne v rokoch 2013 a 2014, som mal problémy so španielskym ministerstvom financií," vyhlásil Messi v rozhovore pre katalánsku rozhlasovú stanicu RAC1, citoval ho aj web denníka AS.

Tridsaťdvaročný rodák z Rosaria priznal, že spomenuté obdobie ho veľmi ťažilo. Trápenie sa prenieslo aj na jeho najbližších. "Najlepšie na tom však bolo, že naše deti boli ešte malé a nemali potuchy, že sa deje niečo zlé. Mal som vtedy v úmysle odísť, nie preto, že som chcel opustiť Barcu, ale preto, čo sa dialo," doplnil Messi, ktorého v júli 2016 podmienečne odsúdili na 21 mesiacov.

Viac k témam: dane, La Liga
Zdroj: Webnoviny.sk - Lionel Messi prežíval v Barcelone ťažké chvíle, rozmýšľal aj o odchode zo Španielska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.