Štvrtok, 25. február 2021
Slnečno  6,4 °C
Mimoriadne správy

Lintner chystá novinku, okrem Tipsport ligy budú hrať slovenské kluby aj pohár

 Webnoviny  14. máj 2020  92
Lintner chystá novinku, okrem Tipsport ligy budú hrať slovenské kluby aj pohár

14.5.2020 (Webnoviny.sk) - Popri nasledujúcej sezóne hokejovej Tipsport ligy by mali slovenské kluby bojovať aj v ďalšej domácej súťaži. Ako informuje spoločnosť Pro-Hokej, ktorá sa podieľa na riadení najvyššej slovenskej hokejovej súťaže, bude ňou ligový superpohár.

"Spoločne s našimi partnermi sme pripravili slovenský ligový pohár. Vďaka RTVS sa najzaujímavejšie zápasy ligového superpohára dokonca odvysielajú v priamych televíznych prenosoch počas rozbehnutej tipsportligovej sezóny 2020/2021,“ uviedol Lintner ako šéf Pro-Hokeja.

Ligový superpohár


"Atraktivitu ligového superpohára zvýši nasadenie prvej šestky tipsportligistov z predchádzajúceho ročníka. V boji o trofej ich doplnia dvaja postupujúci z kvalifikácie, v ktorej sa predstaví osem nominovaných slovenských klubov. Finálové zápasy by sa mali odohrať v januári 2021," uvádza sa v tlačovej správe Pro-Hokeja. Detaily chcú prezentovať až tesne pred štartom novej sezóny.

"V súčasnosti intenzívne cítime beznádejný hlad po živej športovej emócii. Práve apríl a máj mal byť na našich obrazovkách plný domáceho a svetového hokeja vo vrcholnej kvalite. Oceňujeme preto nový hokejový produkt, prostredníctvom ktorého nášmu divákovi prinesieme boje tradičných klubových rivalov. Zároveň si plne uvedomujeme, že práve televízne prenosy podporia reštart športu v našej krajine,“ myslí si riaditeľ sekcie športu RTVS Matej Hajko.

Kluby finančne podržia


Pod vplyvom pandémie koronavírusu sa aj slovenské hokejové kluby ocitli v neľahkej finančnej situácii. O pomoc požiadali Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH).

Podľa Lintnera však zatiaľ k dohode nedošlo. "Kluby nechcú len pasívne čakať, preto pripravujú obchodnú ponuku pre zväz, ktorá by mohla k dohode o pomoci napomôcť,“ povedal.

Pro-Hokej tiež potvrdil, že zo strany tejto spoločnosti príde napriek predčasnému koncu sezóny 2019/2020 k takmer stopercentnému finančnému plneniu.

"Veľmi rád konštatujem, že naši partneri sa k vážnej situácii postavili veľmi ústretovo a vďaka našim dohodám podporíme kluby v takmer stopercentnej výške pôvodného finančného plánu. Myslíme však už aj na novú sezónu a uvedomujeme si, že v dnešnej dobe je pre kluby náročné pripravovať svoje rozpočty bez ďalšej pomoci,“ dodal Lintner.

Viac k témam: Koronavírus, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk - Lintner chystá novinku, okrem Tipsport ligy budú hrať slovenské kluby aj pohár © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.