Streda, 24. jún 2026
Mimoriadne správy

Liga majstrov opäť na Slovensku. Do prestížnej európskej súťaže sa vracia HK Nitra

 Webnoviny   8. máj 2026  144
Liga majstrov opäť na Slovensku. Do prestížnej európskej súťaže sa vracia HK Nitra

8.5.2026 (SITA.sk) - "Corgoni"  boli súčasťou Ligy majstrov v ročníku 2016/2017 a dostali sa vtedy do play-off, v ktorom vypadli s českými Vítkovicami.

Slovensko bude mať po pauze opäť svojho zástupcu v hokejovej Lige majstrov. Vedenie úradujúceho slovenského šampióna HK Nitra na sociálnych sieťach informovalo, že bude súčasťou súťaže v ročníku 2026/2027.

Zatiaľ naposledy sa v LM predstavil tím HC Košice v sezóne 2023/2024. "Corgoni" boli súčasťou Ligy majstrov v ročníku 2016/2017 a dostali sa vtedy do play-off, v ktorom vypadli s českými Vítkovicami.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Okrem Košíc a Nitry malo Slovensko v uvedenej súťaži zastúpenie aj ďalšími troma klubmi, zahrali si v nej aj HKM Zvolen. HC '05 Banská Bystrica či Slovan Bratislava.

Tím HK Nitra ovládol v ostatnej sezóne domácu extraligu. Stal sa víťazom základnej časti a v play-off postupne vyradil Michalovce, Poprad aj Slovan.

V hokejovej Lige majstrov sa predstaví dovedna 24 tímov, prvenstvo bude obhajovať švédsky klub HC Frölunda z Göteborgu. Švédsko bude mať v LM štyroch zástupcov, Švajčiarsko, Fínsko, Nemecko, Rakúsko a Česko troch. Okrem nich sa v súťaži predstavia aj tímy z Nórska, Francúzska, Dánska, Poľska a Slovenska. V porovnaní s minulou sezónou bude chýbať zástupca z Veľkej Británie.

Viac k témam: Hokejová Liga majstrov, Tipsport extraliga 2025/2026
Zdroj: SITA.sk - Liga majstrov opäť na Slovensku. Do prestížnej európskej súťaže sa vracia HK Nitra © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.