Pondelok, 1. marec 2021
Slnečno  5,4 °C
Mimoriadne správy

Legendárny útočník „sovietskej mašiny“ Alexander Maľcev bojuje o život, lekári ho udržujú v umelom spánku

 Webnoviny  23. apríl 2020  104
Legendárny útočník „sovietskej mašiny“ Alexander Maľcev bojuje o život, lekári ho udržujú v umelom spánku

23.4.2020 (Webnoviny.sk) - Legendárny hokejový útočník Alexander Maľcev bojuje o život. V týchto dňoch je hospitalizovaný v Nemecku, kde ho lekári udržujú v umelom spánku. Podrobnosti o zdravotnom stave deväťnásobného majstra sveta nie sú známe.

Správy o jednej z ústredných postáv sovietskeho a ruského hokeja, ktorá sa v pondelok dožila 71 rokov, potvrdil súčasný tréner moskovského Dinama Vladimir Krikunov.

Krikunov mu nemohol zablahoželať k narodeninám


"Bohužiaľ, nemohol som zablahoželať Alexandrovi Maľcevovi k jeho narodeninám. Druhý mesiac je v nemocnici v Nemecku, pričom situácia je náročná. Je v umelom spánku. Lekári sú však optimistickí a tvrdia, že všetko bude v poriadku. Všetci dúfame v úspešné ukončenie liečby," povedal Krikunov, ktorý vedie aj slovenského obrancu Michala Čajkovského. Cituje ho aj web mbs.news.

Úspešná kariéra hokejovej legendy


Okrem deviatich titulov majstra sveta získal Maľcev aj dve zlaté olympijské medaily (1972, 1976). V roku 1980 sa na ZOH v Lake Placid po pamätnej prehre s USA musel uspokojiť so striebrom a z MS má dokopy tucet cenných kovov (9-2-1).

V drese Sovietskeho zväzu odohral 319 zápasov a strelil rekordných 212 gólov. Na klubovej úrovni pôsobil v Diname Moskva a v roku 1999 ho uviedli do Siene slávy Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF).

Viac k témam: IIHF Medzinárodná hokejová federácia, Sieň slávy Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF)
Zdroj: Webnoviny.sk - Legendárny útočník „sovietskej mašiny“ Alexander Maľcev bojuje o život, lekári ho udržujú v umelom spánku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.