Streda, 28. september 2022
Oblačno  11,8 °C
Mimoriadne správy

Lašák mal problémy pri testovaní na COVID-19, na ZOH do Pekingu však nakoniec poletí

 Webnoviny   2. február 2022  75
Lašák mal problémy pri testovaní na COVID-19, na ZOH do Pekingu však nakoniec poletí

2.2.2022 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 2. februára 2022, 11:57


V slovenských médiách sa objavili správy, že medzi členmi hokejovej časti slovenskej výpravy na ZOH v Pekingu, ktorí boli niekoľko dní pred odletom pozitívne testovaní na prítomnosť koronavírusu, je aj tréner brankárov Ján Lašák. Ako však vysvitlo, táto informácia sa nezakladá na pravde.

Viac o téme: Koronavírus


"Ukázalo sa, že Lašákov test bol falošne pozitívny. Následný test tej istej vzorky, ako aj jeho testy v ďalších dňoch priniesli negatívne výsledky. To znamená, že nemusí byť v karanténe a dnes (2. februára, pozn. redakcie) odletí s hlavnou skupinou hokejovej časti výpravy do dejiska ZOH," informoval Slovenský olympijský a športový výbor v tlačovej správe.

Opakovaný test odhalil falošnú pozitivitu


Lašák sa v minulosti ako brankár zúčastnil na ZOH 2002 v Salt Lake City a ZOH 2006 v Turíne. Jeho testovanie pred odletom do Pekingu vykonala spoločnosť AGEL SSC, a.s.

Jej manažérka komunikácie a PR Ivana Popluhárová vydala k celej veci nasledovné stanovisko spoločnosti AGEL: "Laboratóriá čelia veľkému náporu testovaných vzoriek, denne ide až o tisíce vyšetrení. Pozitívne výsledky sú napriek tomu dvojstupňovo verifikované a opakovaný test vďaka tejto kontrole včas odhalil falošnú pozitivitu, s čím bol okamžite oboznámený aj Slovenský olympijský a športový výbor. Môžeme potvrdiť, že výsledok testu PCR je u dotyčného člena hokejovej časti výpravy jednoznačne negatívny."

Dobré správy pre Krištofa


Utorkové testy priniesli aj ďalšiu dobrú správu pre slovenský tím. Negatívny výsledok sa ukázal v prípade Michala Krištofa.

"Jeho stav budeme ďalej sledovať, ale je to na dobrej ceste. U Petra Cehlárika a Mária Grmana máme stále rovnaké výsledky. Zatiaľ teda nepocestujú, ale sme trpezliví, budeme to ešte vyhodnocovať a koncom týždňa sa rozhodneme,“ objasnil situáciu v tíme asistent generálneho manažéra Oto Haščák na webe hockeyslovakia.sk.

Ďalší priletia do Pekingu až o pár dní


Utorkový večerný tréning absolvovalo 15 hokejistov, v stredu ráno mohla karanténu opustiť už aj trojica reprezentantov z českého klubu HC Oceláři Třinec - Marko Daňo, Miloš Roman a Martin Marinčin. Do Pekingu v stredu popoludní odletí 18 hráčov a 11 členov realizačného tímu. V prípadne negatívnych výsledkov priletia ďalší hráči aj členovia RT v piatok.

"Ide o päť hráčov z českej extraligy, ktorí sa k nám pripojili včera, respektíve dnes. Peter Čerešňák, Marek Ďaloga, Miloš Kelemen a Branislav Konrád. K ním sa ešte pridá Mislav Rosandič, ktorý pocestuje ako člen taxi tímu. Nevieme totiž, ako dopadne situácia ohľadne Mária Grmana. Uvidíme, samozrejme, ako dopadnú testy na COVID-19,“ doplnil Oto Haščák.

Rozhovory s hráčmi nebudú možné


V čase od 15.50 do 16.00 h by mali hráči v Bratislave pred hotelom DoubleTree by Hilton nastúpiť do autobusu smer viedenské letisko. Už od 15.00 h by sa mala nakladať ich batožina. Rozhovory s hráčmi a členmi tímu nebudú možné z dôvodov opatrení pred nákazou koronavírusom.

Z viedenského letiska Schwechat Slováci o 19.40 h naberú smer Instanbul, kde prestúpia na lietadlo do Pekingu. V čínskej metropole absolvuje národný tím SR jeden prípravný zápas - 7. februára od 12.30 SEČ proti Nemecku.

Od štvrtka 10. februára na Slovákov následne čakajú ostré zápasy v rámci základnej C-skupiny proti Fínsku, Švédsku a Lotyšsku.

Viac k témam: Koronavírus, Zimná olympiáda v Pekingu 2022
Zdroj: Webnoviny.sk - Lašák mal problémy pri testovaní na COVID-19, na ZOH do Pekingu však nakoniec poletí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.