Utorok, 18. január 2022
Jasno  -2,7 °C
Mimoriadne správy

Kuzminová dostala poctu od Banskej Bystrice, na jej počesť vydali suvenírovú eurobankovku

 Webnoviny   6. máj 2021  114
Kuzminová dostala poctu od Banskej Bystrice, na jej počesť vydali suvenírovú eurobankovku

6.5.2021 (Webnoviny.sk) - Zberatelia si budú môcť v sobotu 8. mája v meste pod Urpínom zadovážiť suvenírovú eurobankovku s nulovou hodnotou. Ako informovala hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková, od 8.30 h si budú môcť záujemcovia v Informačnom centre na Námestí SNP 1 v Banskej Bystrici zakúpiť bankovku s vyobrazením športovkyne Anastasie Kuzminovej.

Pod Urpínom tiež pripravili druhú takú bankovku pri príležitosti 30. výročia založenia banskobystrickej mestskej polície (MsP) a jej predaj sa začne rovnako v sobotu 8.5. od 12.00 h v priestore Hodinovej veže na námestí.Euro Souvenir Anastasia Kuzmina vyjde v náklade 10-tisíc kusov. "Bankovka bola vyrobená k 10. výročiu od zisku historicky prvej zlatej medaily pre samostatné Slovensko na Zimných olympijských hrách 2010 ako poďakovanie ľuďom, fanúšikom, podporovateľom, všetkým milovníkom biatlonu a na charitatívne účely. Čakala na záujemcov od roku 2020, keďže pre pandémiu sa posúvali termíny predaja. Verím, že poteší tých, ktorí majú zberateľského ducha a vedeli, že existuje a zároveň prekvapí tých, ktorí eurobankovky nepoznajú a zakúpia si ju ako darček či suvenír,“ objasnila trojnásobná olympijská šampiónka Kuzminová.

Viac k témam: biatlon, eurobankovky
Zdroj: Webnoviny.sk - Kuzminová dostala poctu od Banskej Bystrice, na jej počesť vydali suvenírovú eurobankovku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.